Kalendár

Január
P U S Š P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Aktuality
08.12.2017

Príbehy pod stromček

Tento rok sme v advente pripravili špeciálnu kampaň, ktorej cieľom je priniesť príbehy plné ľudskosti. Celý december, každý deň od 1. do 24. decembra, sa v rámci projektu SPOLU POMÔŽEME - Príbehy pod stromček, dočítate viac o aktivitách Slovenského Červeného kríža. 
29.11.2017

Nadácia Kia Motors Slovakia darovala SČK 20 nových vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním vozidiel Kia cee’d Sportswagon prispeje k obnove vozového parku SČK a zvýši mobilitu jeho pracovníkov. 
23.10.2017

Slovenský Červený kríž si na sneme zvolil nové vedenie

21. októbra sa konal VI. snem Slovenského Červeného kríža. Na štvorročné obdobie si zvolil najvyšších predstaviteľov SČK. 
18.08.2017

Svetový humanitárny deň

19. augusta si spoločne s celým svetom pripomíname Svetový humanitárny deň. Tento deň vzdávame úctu všetkým pracovníkom, ktorí riskujú svoje životy v humanitárnej službe a pomáhajú ľuďom postihnutých krízami na celom svete. 
14.08.2017

Stanovisko SČK

Červený kríž sa na celom svete striktne riadi princípmi nestrannosti a neutrality. Tie máme ako samozrejmosť vo svojich Stanovách už od roku 1919, teda od vzniku Československého Červeného kríža.  Aj preto zásadne nespolupracujeme so žiadnou politickou stranou a nepodieľame sa na propagácii žiadnych politických strán a hnutí ani ich činnosti a myšlienok, ktoré propagujú.
28.07.2017

Prvá pomoc a vodiči na slovenských cestách

Viete poskytnúť prvú pomoc? Aj takúto otázku dostalo na slovenských cestách 1 450 vodičov od dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža.
06.07.2017

Terénne sociálne služby SČK

Spoločnosť Kaufland a Slovenský  Červený kríž opäť spojili sily pre dobrú vec. Už niekoľko rokov spolupracujú v oblasti darcovstva krvi, zbierky potravín a materiálneho vybavenia. Teraz spoločne podporia rozvoj terénnych sociálnych služieb, ktoré Slovenský Červený kríž zabezpečuje na Slovensku už od svojho vzniku.
26.06.2017

Memoriál MUDr. Vladimíra Harineka 2017 - výsledky

Výhercami 25. ročníka Memoriálu MUDr. Vladimíra Harineka sa stalo družstvo z Nitry. Viac výsledkov nájdete v článku. 
19.06.2017

Memoriál MUDr. Vladimíra Harineka 2017

Pozývame na súťaž v poskytovavaní prvej pomoci dobrovľníckych družstiev dospelých, ktorá sa bude konať 24. 6. 2017 v Nových Zámkoch. 
08.06.2017

Predbežná správa vyúčtovania verejnej zbierky SČK 2017

Predbežná správa vyúčtovania verejnej zbierky SČK 2017
0/0
Back
10. Sep 2015

Z lásky k deťom

ČERVENÝ KRÍŽ, PROCTER & GAMBLE A KAUFLAND SPÚŠŤAJÚ NOVÚ INICIATÍVU NA POMOC DEŤOM V NÚDZI

 
Bratislava, 10. septembra – Červený kríž, P&G a Kaufland spúšťajú národnú iniciatívu ‘Z lásky k deťom’ na pomoc deťom z najchudobnejších rodín. Kúpou vybraných P&G produktov ako napríklad Pampers, Lenor, Jar, Ariel či Gillette v každom Kauflande pomôžete deťom zo znevýhodnených rodín prostredníctvom Červeného kríža. Táto iniciatíva potrvá do 22. októbra.
 
Podľa údajov Štatistického úradu z EU SILC 2014, zisťovania o príjmoch a životných podmienkach domácností, bolo rizikom chudoby ohrozených 12,6 % obyvateľov Slovenska, čo je takmer 660 000 osôb. Najohrozenejšou vekovou skupinou z hľadiska miery rizika chudoby sú deti vo veku do 18 rokov (19,2 %). Mnoho z týchto rodín žije vo veľmi zlých podmienkach, niekedy dokonca bez strechy nad hlavou. Nemôžu uspokojiť svoje základné potreby - chýba im jedlo, oblečenie a dokonca aj hygienické a čistiace prostriedky. Pre tieto rodiny s deťmi má aj tá najmenšia symbolická podpora obrovský vplyv na život. Materiálna pomoc je potencovaná pocitom obdarovaných, že nie sú zabudnutí, že sa o nich zaujímajú organizácie, ktoré pozná z „veľkého“ sveta reklám a médií. Tento ich dobrý pocit pretrvá aj životnosť materiálneho daru - hovorí doc. MUDr. Viliam Dobiáš, PhD., prezident Slovenského Červeného kríža.
 
Červený kríž, P&G a Kaufland chcú práve spustením projektu ‘Z lásky k deťom’ podporiť sociálne najslabších a prispieť k zmene aktuálnej situácie. Iniciatívu podporuje aj Lucia Hablovičová, matka 2 ročného Thea.
 
Do iniciatívy sa zapojí každý, kto si do 22. októbra kúpi v Kauflande plienky Pampers, hygienické potreby Always, vlasovú kozmetiku Head & Shoulders či Pantene a výrobky značiek Ariel, Bonux, Jar, Lenor, Old Spice a Gillette. Z nákupu vybraných značiek P&G daruje P&G a Kaufland 2+2=4 centy na pomoc deťom v núdzi.
 
Naše výrobky sú prítomné v takmer každej domácnosti na Slovensku, pomáhajú pri každodenných domácich prácach. V rámci iniciatívy ‘Z lásky k deťom’ sme sa zamerali na pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú. Napríklad najmladšie deti v starostlivosti Červeného kríža dostanú zásobu Pampers plienok, ktoré zaistia suché noci a dobrý spánok - hovorí Marek Skyslak, Procter & Gamble Country Manager pre Čechy a Slovensko.
 
Kľúčovým partnerom projektu je Kaufland, jeden z najväčších reťazcov na Slovensku.
 
Naši zákazníci opakovane preukazujú ochotu pomôcť a podieľať sa na rôznych iniciatívach. Veľmi radi sa zapájajú do charitatívnych projektov a podujatí, ktoré s Kauflandom pomáhame organizovať. Spolu s nami sa tak starajú o ľudí v hmotnej núdzi. Preto sa pri vytváraní našej ponuky snažíme, aby výrobky spĺňali nielen kvalitatívne požiadavky, ale aby sa ich kúpou pomáhalo druhým Dúfame, že naši zákazníci opäť pomôžu a podporia toto úsilie Mechanizmus iniciatívy je jednoduchý: pri nákupe produktov zahrnutých do programu spoločne pomôžeme deťom v núdzi - vysvetľuje Richard Bendík, riaditeľ nákupu Kaufland Slovenská Republika.
 
Aj Lucia Hablovičová všetkých nabáda, aby sa zapojili do programu ‘Z lásky k deťom’: Najsilnejším bodom celej kampane je pre mňa, že každý môže pomôcť. Spolu dosiahneme, aby malo toľko detí, koľko len bude možné pohodlie domova, aj keď len na chvíľu. Pritom je to také jednoduché! Môžeme deťom pomôcť v rámci každodenných nákupov, bez žiadnych ďalších výdavkov. Práve to je dôvod, prečo som sa rozhodla podporiť túto iniciatívu a mali by ste aj vy. Takto spolu vykúzlime úsmevy na tvárach detí, ktoré to potrebujú – hovorí Lucia Hablovičová.
 
Všetky oddelenia Červeného kríža boli zapojené do tejto iniciatívy. Dobrovoľníci a zamestnanci identifikovali rodiny, ktoré najviac potrebujú pomoc. Úrady zabezpečia, že výrobky a finančné prostriedky získané počas tejto iniciatívy budú pridelené na kúpu najpotrebnejších materiálov (ako napr. deky, plachty a pyžamá) pre zdravý a šťastný rast detí.
 
Kontakt pre média:
Lenka Bosá
Neopublic Porter Novelli
M +421 903 780 698
lenka.bosa@neo.sk
 
O Procter & Gamble
P&G slúži zákazníkom po celom svete s jedným z najsilnejších portfólií dôveryhodných, kvalitných a vedúcich značiek vrátane Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks®, a Whisper®. Spoločnosť P&G operuje v približne 70 krajinách po celom svete. Pre najnovšie správy a informácie o spoločnosti P&G a jej značkách prosím navštívte http://www.pg.com.
Kaufland Slovenská republika
Spoločnosť Kaufland patrí k lídrom medzi maloobchodnými reťazcami. V súčasnosti prevádzkuje okolo 1 200 obchodných domov a zamestnáva viac než 147 300 ľudí v Európe. Za 15 rokov svojho pôsobenia na Slovensku otvoril Kaufland 57 prevádzok. Obchodné domy Kaufland ponúkajú veľa rôznych značkových produktov, ako i atraktívne privátne značky. Spoločenská zodpovednosť a ochrana životného prostredia je neoddeliteľnou súčasťou korporátnej politiky Kauflandu. www.kaufland.sk
 
O Slovenskom Červenom kríži
Slovenský Červený kríž je najväčšou humanitárnou organizáciou na Slovensku a nástupcom Československého červeného kríža, ktorý vznikol po prvej svetovej vojne v roku 1919. Spolu s ďalšími 188 národnými spoločnosťami Červeného kríža a Červeného polmesiaca vo svete je súčasťou Medzinárodného hnutia Červeného kríža a Červeného polmesiaca. Ako pomocná organizácia orgánov verejnej správy pôsobí v humanitárnej oblasti a plní úlohy ustanovené medzinárodnými zmluvami a týmto zákonom. Jeho poslaním je zmierňovať ľudské utrpenie a chrániť ľudskú dôstojnosť, bez ohľadu na národnosť, rasu, pohlavie, či náboženské a politické presvedčenie. Svoju činnosť vykonáva prostredníctvom zamestnancov a dobrovoľníkov v 38 územných spolkoch. Hlavnými oblasťami práce sú výučba prvej pomoci a zdravotná výchova, bezpríspevkové darcovstvo krvi, sociálna činnosť, práca s mládežou, humanitárna pomoc, pátracia služba a šírenie povedomia o medzinárodnom humanitárnom práve. www.redcross.sk

Súbory na stiahnutie