Kalendár

Január
P U S Š P S N
12345
6789101112
1314151617
18
18. 1. 2020 - 18. 1. 20208 hodinový kurz prvej pomoci
19
20212223242526
2728293031
Aktuality
07.12.2019

Pomoc ľuďom po výbuchu v meste Prešov

Po tragédii v Prešove sa dvihla vlna solidarity na celom Slovensku.  Ďakujeme za dôveru a vďaka všetkým, ktorí chcú pomôcť a priniesli materiálnu pomoc do priestorov Slovenského Červeného kríža v Prešove. 
19.11.2019

Pomoc po tragickej dopravnej nehode pri Nitre

Slovenský Červený kríž vyjadruje úprimnú sústrasť rodinám a blízkym, ktorí prišli o svojich drahých pri tragickej dopravnej nehode.
14.10.2019

Svetový deň záchrany života 2019

16. 10. si pripomíname Svetový deň záchrany života. Naučte sa kardiopulmonálnu resuscitáciu - jednoduché, ale účinné kroky - a aj vy budete vedieť zachrániť ľudský život.
31.07.2019

Zbierka Slovenského Červeného kríža 2019 - predbežná správa

Predbežná správa vyúčtovania verejnej zbierky SČK 2019
08.07.2019

Bezpečnosť na cestách a prvá pomoc

Pracovníci a dobrovoľníci SČK budú v týchto dňoch opäť na slovenských cestách zisťovať, aké sú vedomosti a zručnosti vodičov pri poskytovaní prvej pomoci. Zopakujte si základné zásady pri poskytovaní prvej pomoci pri autonehodách.
14.11.2018

SČK dostal päť vozidiel pre prepravnú službu

Prepravná služba pomáha pri zdravotných komplikáciách a znižuje aj sociálnu izoláciu. Slovenský Červený kríž vďaka novým vozidlám od Kauflandu rozšíri svoje služby.
16.10.2018

Svetový deň záchrany života 2018

Dnešný Svetový deň záchrany života sme si pripomenuli spolu s ďalšími partnermi zo Slovenskej resuscitačnej rady.
04.09.2018

Portál prvej pomoci pre inštruktorov a školiteľov SČK

Pri príležitosti Svetového dňa prvej pomoci SČK spúšťa pre svojich inštruktorov a školiteľov portál, na ktorom nájdu všetky najnovšie informácie k téme prvá pomoc. 
09.07.2018

Prvá pomoc na slovenských cestách

V týždni od 9. júla do 13. júla 2018 môžete na slovenských cestách stretnúť dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža. V rámci dlhoročnej spolupráce s Policajným zborom SR budú preverovať praktické zručnosti a vedomosti vodičov z oblasti poskytovania prvej pomoci.
0/0
Back
10. Sep 2015

Z lásky k deťom

ČERVENÝ KRÍŽ, PROCTER & GAMBLE A KAUFLAND SPÚŠŤAJÚ NOVÚ INICIATÍVU NA POMOC DEŤOM V NÚDZI

 
Bratislava, 10. septembra – Červený kríž, P&G a Kaufland spúšťajú národnú iniciatívu ‘Z lásky k deťom’ na pomoc deťom z najchudobnejších rodín. Kúpou vybraných P&G produktov ako napríklad Pampers, Lenor, Jar, Ariel či Gillette v každom Kauflande pomôžete deťom zo znevýhodnených rodín prostredníctvom Červeného kríža. Táto iniciatíva potrvá do 22. októbra.
 
Podľa údajov Štatistického úradu z EU SILC 2014, zisťovania o príjmoch a životných podmienkach domácností, bolo rizikom chudoby ohrozených 12,6 % obyvateľov Slovenska, čo je takmer 660 000 osôb. Najohrozenejšou vekovou skupinou z hľadiska miery rizika chudoby sú deti vo veku do 18 rokov (19,2 %). Mnoho z týchto rodín žije vo veľmi zlých podmienkach, niekedy dokonca bez strechy nad hlavou. Nemôžu uspokojiť svoje základné potreby - chýba im jedlo, oblečenie a dokonca aj hygienické a čistiace prostriedky. Pre tieto rodiny s deťmi má aj tá najmenšia symbolická podpora obrovský vplyv na život. Materiálna pomoc je potencovaná pocitom obdarovaných, že nie sú zabudnutí, že sa o nich zaujímajú organizácie, ktoré pozná z „veľkého“ sveta reklám a médií. Tento ich dobrý pocit pretrvá aj životnosť materiálneho daru - hovorí doc. MUDr. Viliam Dobiáš, PhD., prezident Slovenského Červeného kríža.
 
Červený kríž, P&G a Kaufland chcú práve spustením projektu ‘Z lásky k deťom’ podporiť sociálne najslabších a prispieť k zmene aktuálnej situácie. Iniciatívu podporuje aj Lucia Hablovičová, matka 2 ročného Thea.
 
Do iniciatívy sa zapojí každý, kto si do 22. októbra kúpi v Kauflande plienky Pampers, hygienické potreby Always, vlasovú kozmetiku Head & Shoulders či Pantene a výrobky značiek Ariel, Bonux, Jar, Lenor, Old Spice a Gillette. Z nákupu vybraných značiek P&G daruje P&G a Kaufland 2+2=4 centy na pomoc deťom v núdzi.
 
Naše výrobky sú prítomné v takmer každej domácnosti na Slovensku, pomáhajú pri každodenných domácich prácach. V rámci iniciatívy ‘Z lásky k deťom’ sme sa zamerali na pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú. Napríklad najmladšie deti v starostlivosti Červeného kríža dostanú zásobu Pampers plienok, ktoré zaistia suché noci a dobrý spánok - hovorí Marek Skyslak, Procter & Gamble Country Manager pre Čechy a Slovensko.
 
Kľúčovým partnerom projektu je Kaufland, jeden z najväčších reťazcov na Slovensku.
 
Naši zákazníci opakovane preukazujú ochotu pomôcť a podieľať sa na rôznych iniciatívach. Veľmi radi sa zapájajú do charitatívnych projektov a podujatí, ktoré s Kauflandom pomáhame organizovať. Spolu s nami sa tak starajú o ľudí v hmotnej núdzi. Preto sa pri vytváraní našej ponuky snažíme, aby výrobky spĺňali nielen kvalitatívne požiadavky, ale aby sa ich kúpou pomáhalo druhým Dúfame, že naši zákazníci opäť pomôžu a podporia toto úsilie Mechanizmus iniciatívy je jednoduchý: pri nákupe produktov zahrnutých do programu spoločne pomôžeme deťom v núdzi - vysvetľuje Richard Bendík, riaditeľ nákupu Kaufland Slovenská Republika.
 
Aj Lucia Hablovičová všetkých nabáda, aby sa zapojili do programu ‘Z lásky k deťom’: Najsilnejším bodom celej kampane je pre mňa, že každý môže pomôcť. Spolu dosiahneme, aby malo toľko detí, koľko len bude možné pohodlie domova, aj keď len na chvíľu. Pritom je to také jednoduché! Môžeme deťom pomôcť v rámci každodenných nákupov, bez žiadnych ďalších výdavkov. Práve to je dôvod, prečo som sa rozhodla podporiť túto iniciatívu a mali by ste aj vy. Takto spolu vykúzlime úsmevy na tvárach detí, ktoré to potrebujú – hovorí Lucia Hablovičová.
 
Všetky oddelenia Červeného kríža boli zapojené do tejto iniciatívy. Dobrovoľníci a zamestnanci identifikovali rodiny, ktoré najviac potrebujú pomoc. Úrady zabezpečia, že výrobky a finančné prostriedky získané počas tejto iniciatívy budú pridelené na kúpu najpotrebnejších materiálov (ako napr. deky, plachty a pyžamá) pre zdravý a šťastný rast detí.
 
Kontakt pre média:
Lenka Bosá
Neopublic Porter Novelli
M +421 903 780 698
lenka.bosa@neo.sk
 
O Procter & Gamble
P&G slúži zákazníkom po celom svete s jedným z najsilnejších portfólií dôveryhodných, kvalitných a vedúcich značiek vrátane Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks®, a Whisper®. Spoločnosť P&G operuje v približne 70 krajinách po celom svete. Pre najnovšie správy a informácie o spoločnosti P&G a jej značkách prosím navštívte http://www.pg.com.
Kaufland Slovenská republika
Spoločnosť Kaufland patrí k lídrom medzi maloobchodnými reťazcami. V súčasnosti prevádzkuje okolo 1 200 obchodných domov a zamestnáva viac než 147 300 ľudí v Európe. Za 15 rokov svojho pôsobenia na Slovensku otvoril Kaufland 57 prevádzok. Obchodné domy Kaufland ponúkajú veľa rôznych značkových produktov, ako i atraktívne privátne značky. Spoločenská zodpovednosť a ochrana životného prostredia je neoddeliteľnou súčasťou korporátnej politiky Kauflandu. www.kaufland.sk
 
O Slovenskom Červenom kríži
Slovenský Červený kríž je najväčšou humanitárnou organizáciou na Slovensku a nástupcom Československého červeného kríža, ktorý vznikol po prvej svetovej vojne v roku 1919. Spolu s ďalšími 188 národnými spoločnosťami Červeného kríža a Červeného polmesiaca vo svete je súčasťou Medzinárodného hnutia Červeného kríža a Červeného polmesiaca. Ako pomocná organizácia orgánov verejnej správy pôsobí v humanitárnej oblasti a plní úlohy ustanovené medzinárodnými zmluvami a týmto zákonom. Jeho poslaním je zmierňovať ľudské utrpenie a chrániť ľudskú dôstojnosť, bez ohľadu na národnosť, rasu, pohlavie, či náboženské a politické presvedčenie. Svoju činnosť vykonáva prostredníctvom zamestnancov a dobrovoľníkov v 38 územných spolkoch. Hlavnými oblasťami práce sú výučba prvej pomoci a zdravotná výchova, bezpríspevkové darcovstvo krvi, sociálna činnosť, práca s mládežou, humanitárna pomoc, pátracia služba a šírenie povedomia o medzinárodnom humanitárnom práve. www.redcross.sk

Súbory na stiahnutie