Kalendár

Júl
P U S Š P S N
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Aktuality
09.07.2018

Prvá pomoc na slovenských cestách

V týždni od 9. júla do 13. júla 2018 môžete na slovenských cestách stretnúť dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža. V rámci dlhoročnej spolupráce s Policajným zborom SR budú preverovať praktické zručnosti a vedomosti vodičov z oblasti poskytovania prvej pomoci.
20.06.2018

Svetový deň utečencov a stanovisko Červeného kríža

Spoločné stanovisko národných spoločností Červeného kríža krajín Európskej únie, Nórska a Švajčiarska k migrácii pri príležitosti Svetového dňa utečencov
16.05.2018

SČK a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu

Slovenský Červený kríž a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu Slovensko rozhodli spojiť sily a ponúknuť akreditované Kurzy prvej pomoci
22.03.2018

Slovenský Červený kríž dostal ďalších 17 vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním zvyšných 17 vozidiel Kia cee’d Sportswagon splnila svoj minuloročný sľub kompletne obnoviť vozový park Slovenského Červeného kríža.  
08.12.2017

Príbehy pod stromček

Tento rok sme v advente pripravili špeciálnu kampaň, ktorej cieľom je priniesť príbehy plné ľudskosti. Celý december, každý deň od 1. do 24. decembra, sa v rámci projektu SPOLU POMÔŽEME - Príbehy pod stromček, dočítate viac o aktivitách Slovenského Červeného kríža. 
29.11.2017

Nadácia Kia Motors Slovakia darovala SČK 20 nových vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním vozidiel Kia cee’d Sportswagon prispeje k obnove vozového parku SČK a zvýši mobilitu jeho pracovníkov. 
23.10.2017

Slovenský Červený kríž si na sneme zvolil nové vedenie

21. októbra sa konal VI. snem Slovenského Červeného kríža. Na štvorročné obdobie si zvolil najvyšších predstaviteľov SČK. 
18.08.2017

Svetový humanitárny deň

19. augusta si spoločne s celým svetom pripomíname Svetový humanitárny deň. Tento deň vzdávame úctu všetkým pracovníkom, ktorí riskujú svoje životy v humanitárnej službe a pomáhajú ľuďom postihnutých krízami na celom svete. 
14.08.2017

Stanovisko SČK

Červený kríž sa na celom svete striktne riadi princípmi nestrannosti a neutrality. Tie máme ako samozrejmosť vo svojich Stanovách už od roku 1919, teda od vzniku Československého Červeného kríža.  Aj preto zásadne nespolupracujeme so žiadnou politickou stranou a nepodieľame sa na propagácii žiadnych politických strán a hnutí ani ich činnosti a myšlienok, ktoré propagujú.
28.07.2017

Prvá pomoc a vodiči na slovenských cestách

Viete poskytnúť prvú pomoc? Aj takúto otázku dostalo na slovenských cestách 1 450 vodičov od dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža.
0/0
Back
21. Feb 2014

Sme pripravení pomáhať

Tlačová správa

Bratislava, 21. februára 2014 – Slovenský Červený kríž (SČK) pozorne sleduje vývoj situácie na Ukrajine. Dnes ráno zasadal Krízový štáb SČK. Je v úzkom kontakte s Migračným úradom MV SR aj inými zainteresovanými rezortmi.

Slovenský Červený kríž je so svojím personálom a dobrovoľníkmi pripravený pomôcť zabezpečovať zdravotný dohľad, asistenciu pracovníkom záchytných táborov, prípadne poskytnúť utečencom humanitárnu pomoc ako napríklad prostriedky osobnej hygieny.

„Oslovili sme Ukrajinský Červený kríž a vyjadrili im svoju podporu. Zatiaľ nás priamo o pomoc nepožiadali, no sme odhodlaní a prichystaní podať našim blízkym kolegom a priateľom pomocnú ruku, či už vo forme finančnej, alebo materiálnej“, povedal prezident SČK Viliam Dobiáš.

Včera bol zranený dobrovoľník Ukrajinského Červeného kríža, keď sa pokúšal poskytnúť zdravotnú pomoc zranenému počas nepokojov v ukrajinskom hlavnom meste. Medzinárodný Červený kríž dostáva ďalšie správy o tom, že je bránené personálu a dobrovoľníkom Ukrajinského Červeného kríža poskytovať prvú pomoc a ochranu.

Červený kríž vyzýva všetkých rešpektovať špeciálny ochranný znak Červeného kríža a prácu zdravotníckeho personálu a dobrovoľníkov, ktorí v duchu princípov neutrality, nestrannosti a nezávislosti neúnavne poskytujú prvú pomoc a zdravotnícke ošetrenie zraneným.

Pohotovostné tímy Červeného kríža pracujú nepretržite na zmeny od novembra minulého roku, kedy na Ukrajine demonštrácie začali. Za ostatné tri dni nepokojov poskytli pomoc viac ako 360 zraneným. Prvá pomoc je v duchu neutrality a nestrannosti poskytovaná obom stranám - demonštrantom i príslušníkom bezpečnostných síl. Pohotovostné tímy ranených odvážajú na nosidlách do bezpečnej zóny.

Partneri Medzinárodného hnutia Červeného kríža poskytujú finančnú i technickú podporu, ktorá umožňuje Ukrajinskému Červenému krížu zabezpečovať potrebnú pomoc. Medzinárodný výbor Červeného kríža (MVČK) má na mieste personál a je v rokovaní s predstaviteľmi vlády i s opozíciou. Medzinárodná federácia spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca (MFČK/ČP) vyčlenila prostriedky na tréningovú prípravu dobrovoľníkov a potrebné vybavenie zo svojho Núdzového krízového fondu.

Zdroj: SČK, MFČK/ČP, MVČK

Foto: Dmitry Vassilyev, Ukrajinský Červený kríž

Súbory na stiahnutie