Kalendár

Jún
P U S Š P S N
123
45678910
11121314151617
1819202124
252627282930
Aktuality
20.06.2018

Svetový deň utečencov a stanovisko Červeného kríža

Spoločné stanovisko národných spoločností Červeného kríža krajín Európskej únie, Nórska a Švajčiarska k migrácii pri príležitosti Svetového dňa utečencov
16.05.2018

SČK a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu

Slovenský Červený kríž a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu Slovensko rozhodli spojiť sily a ponúknuť akreditované Kurzy prvej pomoci
22.03.2018

Slovenský Červený kríž dostal ďalších 17 vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním zvyšných 17 vozidiel Kia cee’d Sportswagon splnila svoj minuloročný sľub kompletne obnoviť vozový park Slovenského Červeného kríža.  
08.12.2017

Príbehy pod stromček

Tento rok sme v advente pripravili špeciálnu kampaň, ktorej cieľom je priniesť príbehy plné ľudskosti. Celý december, každý deň od 1. do 24. decembra, sa v rámci projektu SPOLU POMÔŽEME - Príbehy pod stromček, dočítate viac o aktivitách Slovenského Červeného kríža. 
29.11.2017

Nadácia Kia Motors Slovakia darovala SČK 20 nových vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním vozidiel Kia cee’d Sportswagon prispeje k obnove vozového parku SČK a zvýši mobilitu jeho pracovníkov. 
23.10.2017

Slovenský Červený kríž si na sneme zvolil nové vedenie

21. októbra sa konal VI. snem Slovenského Červeného kríža. Na štvorročné obdobie si zvolil najvyšších predstaviteľov SČK. 
18.08.2017

Svetový humanitárny deň

19. augusta si spoločne s celým svetom pripomíname Svetový humanitárny deň. Tento deň vzdávame úctu všetkým pracovníkom, ktorí riskujú svoje životy v humanitárnej službe a pomáhajú ľuďom postihnutých krízami na celom svete. 
14.08.2017

Stanovisko SČK

Červený kríž sa na celom svete striktne riadi princípmi nestrannosti a neutrality. Tie máme ako samozrejmosť vo svojich Stanovách už od roku 1919, teda od vzniku Československého Červeného kríža.  Aj preto zásadne nespolupracujeme so žiadnou politickou stranou a nepodieľame sa na propagácii žiadnych politických strán a hnutí ani ich činnosti a myšlienok, ktoré propagujú.
28.07.2017

Prvá pomoc a vodiči na slovenských cestách

Viete poskytnúť prvú pomoc? Aj takúto otázku dostalo na slovenských cestách 1 450 vodičov od dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža.
06.07.2017

Terénne sociálne služby SČK

Spoločnosť Kaufland a Slovenský  Červený kríž opäť spojili sily pre dobrú vec. Už niekoľko rokov spolupracujú v oblasti darcovstva krvi, zbierky potravín a materiálneho vybavenia. Teraz spoločne podporia rozvoj terénnych sociálnych služieb, ktoré Slovenský Červený kríž zabezpečuje na Slovensku už od svojho vzniku.
0/0
Back
13. 5. 2014

Únos pracovníkov Červeného kríža na Ukrajine

Medzinárodný výbor Červeného kríža znovu zdôrazňuje rešpektovať ochranný znak Červeného kríža.

V piatok v ukrajinskom Donecku ozbrojená skupina uniesla a vypočúvala jedného pracovníka Medzinárodného výboru Červeného kríža a 8 dobrovoľníkov Ukrajinského Červeného kríža. Po pár hodinách boli všetci prepustení. Jeden dobrovoľník bol počas incidentu zranený a neskôr ošetrený v nemocnici.
„Medzinárodný výbor Červeného kríža (MVČK) je neutrálna, nestranná a nezávislá humanitárna organizácia, ktorá závisí od plnej spolupráce a pochopenia všetkých strán zúčastňujúcich sa v konfliktoch. Bez toho je pre nás nemožné vykonávať našu prácu a adekvátne reagovať na potreby ľudí postihnutých rôznymi druhmi násilia,“ povedal Michel Masson, predstaviteľ zastupiteľstva MVČK na Ukrajine. „Vyzývame všetkých zúčastnených rešpektovať emblém Červeného kríža. Je to nanajvýš dôležité, keďže emblém poskytuje ochranu pracovníkom Červeného kríža pri vykonávaní ich humanitárnych povinností.“

Medzinárodný výbor chce poďakovať všetkým tým, ktorí sa podieľali na rýchlom vyriešení tohto incidentu. MVČK opäť zdôraznil svoj záväzok reagovať na humanitárne potreby vyplývajúce zo situácie na východe Ukrajiny. Minulý týždeň MVČK poskytol zdravotnícke potreby pre zranených v bojoch v doneckom regióne.

Zdroj: MVČK