Kalendár

Apríl
P U S Š P S N
1
2345678
910111213
14
14. 4. 2018 - 14. 4. 20188 hodinový kurz prvej pomoci
15
16171819202122
23242526272829
30
Aktuality
22.03.2018

Slovenský Červený kríž dostal ďalších 17 vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním zvyšných 17 vozidiel Kia cee’d Sportswagon splnila svoj minuloročný sľub kompletne obnoviť vozový park Slovenského Červeného kríža.  
08.12.2017

Príbehy pod stromček

Tento rok sme v advente pripravili špeciálnu kampaň, ktorej cieľom je priniesť príbehy plné ľudskosti. Celý december, každý deň od 1. do 24. decembra, sa v rámci projektu SPOLU POMÔŽEME - Príbehy pod stromček, dočítate viac o aktivitách Slovenského Červeného kríža. 
29.11.2017

Nadácia Kia Motors Slovakia darovala SČK 20 nových vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním vozidiel Kia cee’d Sportswagon prispeje k obnove vozového parku SČK a zvýši mobilitu jeho pracovníkov. 
23.10.2017

Slovenský Červený kríž si na sneme zvolil nové vedenie

21. októbra sa konal VI. snem Slovenského Červeného kríža. Na štvorročné obdobie si zvolil najvyšších predstaviteľov SČK. 
18.08.2017

Svetový humanitárny deň

19. augusta si spoločne s celým svetom pripomíname Svetový humanitárny deň. Tento deň vzdávame úctu všetkým pracovníkom, ktorí riskujú svoje životy v humanitárnej službe a pomáhajú ľuďom postihnutých krízami na celom svete. 
14.08.2017

Stanovisko SČK

Červený kríž sa na celom svete striktne riadi princípmi nestrannosti a neutrality. Tie máme ako samozrejmosť vo svojich Stanovách už od roku 1919, teda od vzniku Československého Červeného kríža.  Aj preto zásadne nespolupracujeme so žiadnou politickou stranou a nepodieľame sa na propagácii žiadnych politických strán a hnutí ani ich činnosti a myšlienok, ktoré propagujú.
28.07.2017

Prvá pomoc a vodiči na slovenských cestách

Viete poskytnúť prvú pomoc? Aj takúto otázku dostalo na slovenských cestách 1 450 vodičov od dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža.
06.07.2017

Terénne sociálne služby SČK

Spoločnosť Kaufland a Slovenský  Červený kríž opäť spojili sily pre dobrú vec. Už niekoľko rokov spolupracujú v oblasti darcovstva krvi, zbierky potravín a materiálneho vybavenia. Teraz spoločne podporia rozvoj terénnych sociálnych služieb, ktoré Slovenský Červený kríž zabezpečuje na Slovensku už od svojho vzniku.
26.06.2017

Memoriál MUDr. Vladimíra Harineka 2017 - výsledky

Výhercami 25. ročníka Memoriálu MUDr. Vladimíra Harineka sa stalo družstvo z Nitry. Viac výsledkov nájdete v článku. 
19.06.2017

Memoriál MUDr. Vladimíra Harineka 2017

Pozývame na súťaž v poskytovavaní prvej pomoci dobrovľníckych družstiev dospelých, ktorá sa bude konať 24. 6. 2017 v Nových Zámkoch. 
0/0
Back
8. 12. 2017

Príbehy pod stromček

Tlačová správa

Bratislava, 8. december 2017 Slovenský Červený Kríž prináša Príbehy pod stromček Slovenský Červený kríž patrí medzi najaktívnejšie a najväčšie neziskové organizácie na Slovensku. Združuje takmer 60 tisíc ľudí, ktorí pomáhajú aj vo svojom voľnom čase, bez nároku na odmenu a len pre pocit, že urobia svet krajším bez ohľadu na národnosť, jazyk, náboženstvo, politiku či názory. Tento rok sme pripravili špeciálnu kampaň, ktorej cieľom je priniesť príbehy plné ľudskosti. Celý december, každý deň od 1. do 24. decembra, sa v rámci projektu SPOLU POMÔŽEME - Príbehy pod stromček, dočítate viac o aktivitách Slovenského Červeného kríža.

„Na stránke spolupomozeme.redcross.sk a na našej Facebookovej stránke každý deň zverejníme jeden príbeh, ktorý vás presvedčí o tom, že pomoc človeku je to najviac, čo môžete urobiť. Za každou jednou pomocou SČK sú konkrétne príbehy ľudí. Ľudí, ktorí boli v danej chvíli bezmocní a nevedeli si pomôcť sami,“ hovorí Mgr. Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža. Dočítate sa o pomoci pre Maxa, ktorý sa vďaka pravidelnej rehabilitácii po prvýkrát postavil na nohy. Dozviete sa viac o našich dobrovoľníkoch, ktorí sú pravidelnými bezpríspevkovými darcami krvi, školia mládež, pôsobia v záchranných zložkách. Prečítate si príbeh, ako sme pomohli ľuďom bez domova. Dozviete sa o rómskom dievčatku, ktorému sme pomohli začleniť sa do spoločnosti, ako sme pomohli ľuďom po požiari, či seniorom, ktorí sú odkázaní na našu prepravnú službu. „Príbehy sú silné. Niekedy naozaj stačí málo, aby veľké veci fungovali a aj vďaka dobrovoľným príspevkom na činnosť Slovenského Červeného kríža dokážeme pomáhať ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú. Aj prostredníctvom Príbehov pod stromček by sme sa chceli všetkým srdečne poďakovať a upriamiť pozornosť ostatných na našu rôznorodú činnosť a možnosti ako pomáhať. Budeme radi, ak si naše príbehy prečítate a budete ich zdieľať so svojimi priateľmi. Pomoc je ako bumerang. Každému sa raz vráti, “ dopĺňa Zuzana Rosiarová Kesegová.

Vďaka dobrovoľníkom SČK a príspevkom dokážeme ročne pomôcť vyše 300 tisíc ľuďom. Vydať viac ako 350 tisíc teplých jedál, prepraviť takmer 3000 ľudí odkázaných na pomoc iných. Za rok zorganizujeme stovky mobilných odberov, oceníme vyše 11-tisíc mnohonásobných darcov krvi, v kurzoch prvej pomoci vyškolíme viac ako 20-tisíc ľudí. Poskytujeme sociálne služby krízovej intervencie, ročne vyškolíme takmer 2000 opatrovateliek a opatrovateľov v akreditovaných kurzoch Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.

Vďační sme za akúkoľvek pomoc a dobrovoľnú aktivitu. V dnešnej dobe sú veľmi dôležité naše aktivity v krízovom manažmente a humanitárna pomoc. Veľmi nás motivujú aktivity Mládeže SČK zamerané najmä na vzdelávanie detí a formovanie mladých ľudí.

SČK má 37 územných spolkov a takmer 60 tisíc členov.

Pre viac informácií kontaktujte:

Generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža

Mgr. Zuzana Rosiarová Kesegová, sekretariat@redcross.sk

Programová koordinátorka Slovenského Červeného kríža

Ing. Silvia Kostelná, silvia.kostelna@redcross.sk, 0902 934 008

 

Na projekte spolupracujeme s PR agentúrou NEUROPEA.

 

 

Súbory na stiahnutie