Kalendár

Júl
P U S Š P S N
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Aktuality
15.05.2020

Materiálna pomoc obyvateľom osád Žehra a Bystrany

Slovenský Červený kríž poskytol materiálnu pomoc v podobe hygienických a čistiacich prostriedkov obyvateľom rómskych osád Žehra a Bystrany. Červenokrižiaci priviezli pomoc do miestnych komunitných centier.
04.03.2020

Koronavírus - odporúčania

Nový koronavírus COVID-19 je nebezpečný v tom, že sa šíri z človeka na človeka vzdušnou cestou, čo je najťažšie kontrolovateľný spôsob šírenia infekčnej nákazy a zatiaľ neexistuje špecifický liek, ani očkovanie ako v prípade chrípky. Najdôležitejšia je v tejto situácii prevencia. Stres, strach a panika nikomu nepomôžu.   
07.12.2019

Pomoc ľuďom po výbuchu v meste Prešov

Po tragédii v Prešove sa dvihla vlna solidarity na celom Slovensku.  Ďakujeme za dôveru a vďaka všetkým, ktorí chcú pomôcť a priniesli materiálnu pomoc do priestorov Slovenského Červeného kríža v Prešove. 
19.11.2019

Pomoc po tragickej dopravnej nehode pri Nitre

Slovenský Červený kríž vyjadruje úprimnú sústrasť rodinám a blízkym, ktorí prišli o svojich drahých pri tragickej dopravnej nehode.
14.10.2019

Svetový deň záchrany života 2019

16. 10. si pripomíname Svetový deň záchrany života. Naučte sa kardiopulmonálnu resuscitáciu - jednoduché, ale účinné kroky - a aj vy budete vedieť zachrániť ľudský život.
31.07.2019

Zbierka Slovenského Červeného kríža 2019 - predbežná správa

Predbežná správa vyúčtovania verejnej zbierky SČK 2019
24.07.2019

Nové humanitárne stany pre SČK

Nadačný fond Kaufland podporil Slovenský Červený kríž
08.07.2019

Bezpečnosť na cestách a prvá pomoc

Pracovníci a dobrovoľníci SČK budú v týchto dňoch opäť na slovenských cestách zisťovať, aké sú vedomosti a zručnosti vodičov pri poskytovaní prvej pomoci. Zopakujte si základné zásady pri poskytovaní prvej pomoci pri autonehodách.
14.11.2018

SČK dostal päť vozidiel pre prepravnú službu

Prepravná služba pomáha pri zdravotných komplikáciách a znižuje aj sociálnu izoláciu. Slovenský Červený kríž vďaka novým vozidlám od Kauflandu rozšíri svoje služby.
0/0
Back
8. 12. 2017

Príbehy pod stromček

Tlačová správa

Bratislava, 8. december 2017 Slovenský Červený Kríž prináša Príbehy pod stromček Slovenský Červený kríž patrí medzi najaktívnejšie a najväčšie neziskové organizácie na Slovensku. Združuje takmer 60 tisíc ľudí, ktorí pomáhajú aj vo svojom voľnom čase, bez nároku na odmenu a len pre pocit, že urobia svet krajším bez ohľadu na národnosť, jazyk, náboženstvo, politiku či názory. Tento rok sme pripravili špeciálnu kampaň, ktorej cieľom je priniesť príbehy plné ľudskosti. Celý december, každý deň od 1. do 24. decembra, sa v rámci projektu SPOLU POMÔŽEME - Príbehy pod stromček, dočítate viac o aktivitách Slovenského Červeného kríža.

„Na stránke spolupomozeme.redcross.sk a na našej Facebookovej stránke každý deň zverejníme jeden príbeh, ktorý vás presvedčí o tom, že pomoc človeku je to najviac, čo môžete urobiť. Za každou jednou pomocou SČK sú konkrétne príbehy ľudí. Ľudí, ktorí boli v danej chvíli bezmocní a nevedeli si pomôcť sami,“ hovorí Mgr. Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža. Dočítate sa o pomoci pre Maxa, ktorý sa vďaka pravidelnej rehabilitácii po prvýkrát postavil na nohy. Dozviete sa viac o našich dobrovoľníkoch, ktorí sú pravidelnými bezpríspevkovými darcami krvi, školia mládež, pôsobia v záchranných zložkách. Prečítate si príbeh, ako sme pomohli ľuďom bez domova. Dozviete sa o rómskom dievčatku, ktorému sme pomohli začleniť sa do spoločnosti, ako sme pomohli ľuďom po požiari, či seniorom, ktorí sú odkázaní na našu prepravnú službu. „Príbehy sú silné. Niekedy naozaj stačí málo, aby veľké veci fungovali a aj vďaka dobrovoľným príspevkom na činnosť Slovenského Červeného kríža dokážeme pomáhať ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú. Aj prostredníctvom Príbehov pod stromček by sme sa chceli všetkým srdečne poďakovať a upriamiť pozornosť ostatných na našu rôznorodú činnosť a možnosti ako pomáhať. Budeme radi, ak si naše príbehy prečítate a budete ich zdieľať so svojimi priateľmi. Pomoc je ako bumerang. Každému sa raz vráti, “ dopĺňa Zuzana Rosiarová Kesegová.

Vďaka dobrovoľníkom SČK a príspevkom dokážeme ročne pomôcť vyše 300 tisíc ľuďom. Vydať viac ako 350 tisíc teplých jedál, prepraviť takmer 3000 ľudí odkázaných na pomoc iných. Za rok zorganizujeme stovky mobilných odberov, oceníme vyše 11-tisíc mnohonásobných darcov krvi, v kurzoch prvej pomoci vyškolíme viac ako 20-tisíc ľudí. Poskytujeme sociálne služby krízovej intervencie, ročne vyškolíme takmer 2000 opatrovateliek a opatrovateľov v akreditovaných kurzoch Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.

Vďační sme za akúkoľvek pomoc a dobrovoľnú aktivitu. V dnešnej dobe sú veľmi dôležité naše aktivity v krízovom manažmente a humanitárna pomoc. Veľmi nás motivujú aktivity Mládeže SČK zamerané najmä na vzdelávanie detí a formovanie mladých ľudí.

SČK má 37 územných spolkov a takmer 60 tisíc členov.

Pre viac informácií kontaktujte:

Generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža

Mgr. Zuzana Rosiarová Kesegová, sekretariat@redcross.sk

Programová koordinátorka Slovenského Červeného kríža

Ing. Silvia Kostelná, silvia.kostelna@redcross.sk, 0902 934 008

 

Na projekte spolupracujeme s PR agentúrou NEUROPEA.

 

 

Súbory na stiahnutie