Kalendár

Október
P U S Š P S N
1234567
891011121314
23
23. 10. 2018 - 23. 10. 2018Kurz prvej pomoci
Aktuality
16.10.2018

Svetový deň záchrany života 2018

Dnešný Svetový deň záchrany života sme si pripomenuli spolu s ďalšími partnermi zo Slovenskej resuscitačnej rady.
04.09.2018

Portál prvej pomoci pre inštruktorov a školiteľov SČK

Pri príležitosti Svetového dňa prvej pomoci SČK spúšťa pre svojich inštruktorov a školiteľov portál, na ktorom nájdu všetky najnovšie informácie k téme prvá pomoc. 
09.07.2018

Prvá pomoc na slovenských cestách

V týždni od 9. júla do 13. júla 2018 môžete na slovenských cestách stretnúť dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža. V rámci dlhoročnej spolupráce s Policajným zborom SR budú preverovať praktické zručnosti a vedomosti vodičov z oblasti poskytovania prvej pomoci.
20.06.2018

Svetový deň utečencov a stanovisko Červeného kríža

Spoločné stanovisko národných spoločností Červeného kríža krajín Európskej únie, Nórska a Švajčiarska k migrácii pri príležitosti Svetového dňa utečencov
16.05.2018

SČK a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu

Slovenský Červený kríž a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu Slovensko rozhodli spojiť sily a ponúknuť akreditované Kurzy prvej pomoci
22.03.2018

Slovenský Červený kríž dostal ďalších 17 vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním zvyšných 17 vozidiel Kia cee’d Sportswagon splnila svoj minuloročný sľub kompletne obnoviť vozový park Slovenského Červeného kríža.  
08.12.2017

Príbehy pod stromček

Tento rok sme v advente pripravili špeciálnu kampaň, ktorej cieľom je priniesť príbehy plné ľudskosti. Celý december, každý deň od 1. do 24. decembra, sa v rámci projektu SPOLU POMÔŽEME - Príbehy pod stromček, dočítate viac o aktivitách Slovenského Červeného kríža. 
29.11.2017

Nadácia Kia Motors Slovakia darovala SČK 20 nových vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním vozidiel Kia cee’d Sportswagon prispeje k obnove vozového parku SČK a zvýši mobilitu jeho pracovníkov. 
23.10.2017

Slovenský Červený kríž si na sneme zvolil nové vedenie

21. októbra sa konal VI. snem Slovenského Červeného kríža. Na štvorročné obdobie si zvolil najvyšších predstaviteľov SČK. 
0/0
Back
26. 5. 2014

Prestížna cena pre Červený kríž

V holandskom Middleburgu bola 24.mája udelená prestížna Rooseveltova cena Štyroch slobôd (Four Freedoms Award) Medzinárodnej federácii Červeného kríža a Červeného polmesiaca (MFČK/ČP) a Medzinárodnému výboru Červeného kríža (MVČK), ich členom, dobrovoľníkom a podporovateľom. Cena je vyjadrením uznania za „obrovské a nepoľavujúce úsilie pri ochrane životov a dôstojnosti obetí vojnových konfliktov a katastrof“. Za obe organizácie prevzali cenu prezident MVČK Peter Maurer a viceprezident MFČK/ČP Francesco Rocca.

http://www.fourfreedoms.nl/en/the-awards/year:2014/award:international-four-freedoms-award/laureates:red-cross.htm

Ocenenie každoročne udeľuje Roosveltov inštitút v New Yorku osobám, ktoré preukázali osobný záväzok v oblasti štyroch základných princípov demokracie: slobody prejavu, slobody vierovyznania, slobody od núdze a slobody od strachu, vyhlásených prezidentom USA Franklinom Delanom Rooseveltom počas jeho známeho prejavu v Kongrese dňa 6. januára 1941.

Predstavitelia Roosveltovho inštitútu ocenili dobrovoľníkov a pracovníkov národných spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca a MVČK, ktorí počas humanitárnych operácií na celom svete a v konfliktných oblastiach ako napr. Sýria, často pracujú vo veľmi ťažkých podmienkach a za zložitých okolností, aby zabraňovali ľudskému utrpeniu a zmenšovali ho.

“Táto cena je veľkým povzbudením pre hnutie Červeného kríža a Červeného polmesiaca ako celku”, komentoval president MVČK Peter Maurer. “Chcel by som ju venovať 17 miliónom našich aktívnych dobrovoľníkov a 80 miliónom našich členov na celom svete a všetkým tým, ktorí každodenne riskujú svoj život, aby zabraňovali ľudskému utrpeniu. To zahrňuje aj 34 pracovníkov a dobrovoľníkov Sýrskeho Červeného polmesiaca a 5 z Palestínskeho Červeného polmesiaca, ktorí zahynuli v službe od začiatku konfliktu v Sýrii. A tiež trom pracovníkom MVČK, ktorí sú v tejto krajine v zajatí už vyše 220 dní. Svet, v ktorom Červený kríž a Červený polmesiac dnes pracuje, sa radikálne líši od toho, v ktorom náš zakladateľ Henry Dunant vytváral ideu Červeného kríža”, povedal viceprezident MFČK/ČP Francesco Rocca. “No stále je to svet poznačený zraniteľnosťou, chudobou a konfliktmi a sme v ňom potrební viac ako kedykoľvek predtým. Spolu čelíme výzvam, ako sú klimatické zmeny, narastajúca migrácia, vysoká nezamestnanosť a oslabené zdravie, musíme byť pripravený na zmenu a prispôsobovať našu činnosť rýchlo sa meniacemu humanitárnemu prostrediu, v ktorom pôsobíme.”

Ďalšími laureátmi cien sú Maryam Durrani, Laureate Freedom of Speech Award, HRH Prince El Hassan bin Talal of Jordan, Laureate Freedom of Worship Award, Dr Hawa Abdi Diblaawe, Laureate Freedom from Want Award, and Malala Yousafzai, Laureate Freedom from Fear Award.

Viac informácií a tlačovú správu nájdete tu.