Kalendár

September
P U S Š P S N
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Aktuality
17.08.2020

Zbierka SČK 2020 - predbežná a záverečná správa

Predbežná a záverečná správa vyúčtovania finančnej zbierky SČK Spolu pomôžeme 2020
12.08.2020

Červený kríž pomáha v Bejrúte

V utorok 4. augusta otriasol prístavom hlavného mesta Libanonu mohutný výbuch. Viac ako 150 ľudí prišlo o život a tisíce bolo zranených. Libanonský Červený kríž so svojimi pracovníkmi, dobrovoľníkmi a záchrannými tímami okamžite zasahoval pri pomoci ľuďom bezprostredne zasiahnutým výbuchom a ich rodinám.
10.06.2020

Nový online kurz Červeného kríža - Starostlivosť doma

Slovenský Červený kríž prináša jednoduchý online kurz - dozviete sa v ňom, čo môžete spraviť, keď doma opatrujete osoby zasiahnuté vírusom COVID-19.
15.05.2020

Materiálna pomoc obyvateľom osád Žehra a Bystrany

Slovenský Červený kríž poskytol materiálnu pomoc v podobe hygienických a čistiacich prostriedkov obyvateľom rómskych osád Žehra a Bystrany. Červenokrižiaci priviezli pomoc do miestnych komunitných centier.
04.03.2020

Koronavírus - odporúčania

Nový koronavírus COVID-19 je nebezpečný v tom, že sa šíri z človeka na človeka vzdušnou cestou, čo je najťažšie kontrolovateľný spôsob šírenia infekčnej nákazy a zatiaľ neexistuje špecifický liek, ani očkovanie ako v prípade chrípky. Najdôležitejšia je v tejto situácii prevencia. Stres, strach a panika nikomu nepomôžu.   
07.12.2019

Pomoc ľuďom po výbuchu v meste Prešov

Po tragédii v Prešove sa dvihla vlna solidarity na celom Slovensku.  Ďakujeme za dôveru a vďaka všetkým, ktorí chcú pomôcť a priniesli materiálnu pomoc do priestorov Slovenského Červeného kríža v Prešove. 
19.11.2019

Pomoc po tragickej dopravnej nehode pri Nitre

Slovenský Červený kríž vyjadruje úprimnú sústrasť rodinám a blízkym, ktorí prišli o svojich drahých pri tragickej dopravnej nehode.
14.10.2019

Svetový deň záchrany života 2019

16. 10. si pripomíname Svetový deň záchrany života. Naučte sa kardiopulmonálnu resuscitáciu - jednoduché, ale účinné kroky - a aj vy budete vedieť zachrániť ľudský život.
31.07.2019

Zbierka Slovenského Červeného kríža 2019 - predbežná správa

Predbežná správa vyúčtovania verejnej zbierky SČK 2019
0/0
Back
9. 4. 2020

Poďakovanie dobrovoľníkom a zamestnancom SČK od prezidenta SČK

Vážení a milí červenokrižiaci, dobrovoľníčky, dobrovoľníci a zamestnanci,

zažívame nevídané, neslýchané. V tomto čase sa manifestujú charaktery, niektorí s pokorou sedia doma, iní s pocitom vlastnej neomylnosti a spupnosti porušujú odporúčania. Veľká skupina ľudí pracuje v sťažených podmienkach v prvej línii, pretože prácu prerušiť nemôžu. Je to príliš veľa profesií na to, aby som ich menoval, ale všetci vieme, ktorí to sú. Taktiež existuje množina, ktorá by mohla zostať v bezpečí izolácie, ale vyšli medzi ľudí a napriek riziku nákazy a možno až úmrtia pomáhajú tam, kde by nemuseli. Nedá im nepomáhať vyšší princíp vychádzajúci z ich charakteru. Sú to často hrdinovia bez mena a identity. Jediné, čo ich zviditeľňuje je nezištná pomoc tam kde je riziko vysoké a ich uniforma. Uniforma Červeného kríža.
Ja sám som prestal chodiť do školy, ale ďalej pravidelne slúžim v záchrannej službe. Časť voľna od učenia využívam na sledovanie médií a sociálnych sietí a som nesmierne hrdý na všetky zmienky o aktivitách Slovenského Červeného kríža. Či už ide o zvýšenie aktivít, ktoré ste robili ako asistencia seniorom, rozvoz jedla, alebo aktivity nové, ako osveta o hygiene pri pandémii v osadách, filtrovanie pacientov pred nemocnicami, šírenie know how v krízových štáboch. Nedajú sa menovať všetky aktivity, trvalo by to asi až do konca pandémie.
Prosím tých, ktorí dostanú tento status, aby spomenuli moju hrdosť a nesmiernu vďaku všetkým v teréne. Som neskutočne pyšný že som jeden z vás, aj keď teraz len vzdialene. Ďakujem vám za vašu obetavosť. Na vlastné aktivity budete spomínať ešte aj pred nenarodenými deťmi a vnúčatami. Žijeme v dobe, v ktorej sa z ničoho nič vyrojili hrdinovia v podobe červenokrižiakov v prvej línii. Umocnili ste týmto gestom všetky doterajšie aktivity SČK.
Prajem vám, aby ste všetko čo robíte dokončili bez ujmy na zdraví vašom a vašich blízkych.
S vďakou a úctou všetkým

Viliam Dobiáš, prezident SČK