Kalendár

September
P U S Š P S N
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24
24. 9. 2018 - 24. 9. 2018Otvárame kurz opatrovania!
252627282930
Aktuality
04.09.2018

Portál prvej pomoci pre inštruktorov a školiteľov SČK

Pri príležitosti Svetového dňa prvej pomoci SČK spúšťa pre svojich inštruktorov a školiteľov portál, na ktorom nájdu všetky najnovšie informácie k téme prvá pomoc. 
09.07.2018

Prvá pomoc na slovenských cestách

V týždni od 9. júla do 13. júla 2018 môžete na slovenských cestách stretnúť dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža. V rámci dlhoročnej spolupráce s Policajným zborom SR budú preverovať praktické zručnosti a vedomosti vodičov z oblasti poskytovania prvej pomoci.
20.06.2018

Svetový deň utečencov a stanovisko Červeného kríža

Spoločné stanovisko národných spoločností Červeného kríža krajín Európskej únie, Nórska a Švajčiarska k migrácii pri príležitosti Svetového dňa utečencov
16.05.2018

SČK a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu

Slovenský Červený kríž a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu Slovensko rozhodli spojiť sily a ponúknuť akreditované Kurzy prvej pomoci
22.03.2018

Slovenský Červený kríž dostal ďalších 17 vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním zvyšných 17 vozidiel Kia cee’d Sportswagon splnila svoj minuloročný sľub kompletne obnoviť vozový park Slovenského Červeného kríža.  
08.12.2017

Príbehy pod stromček

Tento rok sme v advente pripravili špeciálnu kampaň, ktorej cieľom je priniesť príbehy plné ľudskosti. Celý december, každý deň od 1. do 24. decembra, sa v rámci projektu SPOLU POMÔŽEME - Príbehy pod stromček, dočítate viac o aktivitách Slovenského Červeného kríža. 
29.11.2017

Nadácia Kia Motors Slovakia darovala SČK 20 nových vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním vozidiel Kia cee’d Sportswagon prispeje k obnove vozového parku SČK a zvýši mobilitu jeho pracovníkov. 
23.10.2017

Slovenský Červený kríž si na sneme zvolil nové vedenie

21. októbra sa konal VI. snem Slovenského Červeného kríža. Na štvorročné obdobie si zvolil najvyšších predstaviteľov SČK. 
18.08.2017

Svetový humanitárny deň

19. augusta si spoločne s celým svetom pripomíname Svetový humanitárny deň. Tento deň vzdávame úctu všetkým pracovníkom, ktorí riskujú svoje životy v humanitárnej službe a pomáhajú ľuďom postihnutých krízami na celom svete. 
0/0
Back
16. 6. 2014

Po Žiline budú jazdiť krvné skupiny

Áčka, béčka, nulky aj ábečká sa budú od 12. júna prevážať po Žiline a okolí na aute s výrazným logom projektu Moja krvná skupina.

Auto za symbolické euro odovzdala Slovenskému Červenému krížu zdravotná poisťovňa Dôvera pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi (14. jún). Obe spoločnosti sú od roku 2011 partnermi v projekte pre darcov krvi – www.mojakrvnaskupina.sk, ktorý prostredníctvom Facebooku vyhľadáva pre pacientov vhodných darcov krvi.

Auto s brandingom projektu má zvýšiť záujem o darovanie krvi najmä u prvodarcov.

„Verím, že na žilinských cestách vzbudí auto s ikonami krvných skupín pozornosť a prirodzenú zvedavosť a že kroky ľudí, ktorí sa ešte neodhodlali darovať krv, budú aj vďaka Slovenskému Červenému krížu smerovať častejšie na transfúznu stanicu,“ uviedol počas odovzdávania auta generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

Slovenský Červený kríž túto podporu od svojho partnera uvítal. Prezident SČK Viliam Dobiáš sa teší, že Žilinčania budú mať darovanie krvi stále na očiach. „Bez darcov krvi by sme boli stratení. Závisí od nich každá operácia, každý chirurgický zákrok. Bude nás len tešiť, ak sa v Žiline zvýši u ľudí záujem o darovanie krvi,“ povedal V. Dobiáš.

Projekt mojakrvnaskupina.sk je zameraný na pomoc pri hľadaní darcov krvi a šírenie povedomia o dôležitosti darovania krvi. Jeho súčasťou sú facebookové stránky pre jednotlivé krvné skupiny, na ktorých je dohromady viac než 25-tisíc darcov a fanúšikov darovania krvi. Vďaka rýchlemu šíreniu informácií na Facebooku môžeme osloviť darcov krvi vždy, keď niekto potrebuje pre svojho blízkeho zohnať darcov určitej krvnej skupiny.

Vďaka projektu sme pomohli vyhľadať a osloviť darcov krvi najmä pre malé detičky trpiace onkologickým ochorením, pre pacientov, ktorých čakali náročné operačné zákroky, ale aj darcov kostnej drene pre mladú mamičku z Gbiel.

Pre každú krvnú skupinu sme na Facebooku založili vlastnú fanúšikovskú stránku a okrem výziev sa tu darcovia aj verejnosť dozvedia zaujímavosti o krvi. Darcom krvi poskytujeme bezplatné poradenstvo hematologičky.

Dôvera a SČK spoločne vydávajú aj špecializovaný newsletter pre darcov krvi.