Kalendár

Júl
P U S Š P S N
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Aktuality
09.07.2018

Prvá pomoc na slovenských cestách

V týždni od 9. júla do 13. júla 2018 môžete na slovenských cestách stretnúť dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža. V rámci dlhoročnej spolupráce s Policajným zborom SR budú preverovať praktické zručnosti a vedomosti vodičov z oblasti poskytovania prvej pomoci.
20.06.2018

Svetový deň utečencov a stanovisko Červeného kríža

Spoločné stanovisko národných spoločností Červeného kríža krajín Európskej únie, Nórska a Švajčiarska k migrácii pri príležitosti Svetového dňa utečencov
16.05.2018

SČK a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu

Slovenský Červený kríž a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu Slovensko rozhodli spojiť sily a ponúknuť akreditované Kurzy prvej pomoci
22.03.2018

Slovenský Červený kríž dostal ďalších 17 vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním zvyšných 17 vozidiel Kia cee’d Sportswagon splnila svoj minuloročný sľub kompletne obnoviť vozový park Slovenského Červeného kríža.  
08.12.2017

Príbehy pod stromček

Tento rok sme v advente pripravili špeciálnu kampaň, ktorej cieľom je priniesť príbehy plné ľudskosti. Celý december, každý deň od 1. do 24. decembra, sa v rámci projektu SPOLU POMÔŽEME - Príbehy pod stromček, dočítate viac o aktivitách Slovenského Červeného kríža. 
29.11.2017

Nadácia Kia Motors Slovakia darovala SČK 20 nových vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním vozidiel Kia cee’d Sportswagon prispeje k obnove vozového parku SČK a zvýši mobilitu jeho pracovníkov. 
23.10.2017

Slovenský Červený kríž si na sneme zvolil nové vedenie

21. októbra sa konal VI. snem Slovenského Červeného kríža. Na štvorročné obdobie si zvolil najvyšších predstaviteľov SČK. 
18.08.2017

Svetový humanitárny deň

19. augusta si spoločne s celým svetom pripomíname Svetový humanitárny deň. Tento deň vzdávame úctu všetkým pracovníkom, ktorí riskujú svoje životy v humanitárnej službe a pomáhajú ľuďom postihnutých krízami na celom svete. 
14.08.2017

Stanovisko SČK

Červený kríž sa na celom svete striktne riadi princípmi nestrannosti a neutrality. Tie máme ako samozrejmosť vo svojich Stanovách už od roku 1919, teda od vzniku Československého Červeného kríža.  Aj preto zásadne nespolupracujeme so žiadnou politickou stranou a nepodieľame sa na propagácii žiadnych politických strán a hnutí ani ich činnosti a myšlienok, ktoré propagujú.
28.07.2017

Prvá pomoc a vodiči na slovenských cestách

Viete poskytnúť prvú pomoc? Aj takúto otázku dostalo na slovenských cestách 1 450 vodičov od dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža.
0/0
Back
18. 11. 2015

Vzácna návšteva SČK

Slovenský Červený kríž dnes privítal vzácnu návštevu - viceprezidenta Medzinárodnej federácie ČK/ČP a zároveň prezidenta Talianskeho Červeného kríža Francesca Roccu. 

Francesco Rocca sa stretol s prezidemtom Slovenského Červeného kríža(SČK) Viliamom Dobiášom, generálnou sekretárkou SČK Zuzanou Rosiarovou Kesegovou, prezidentkou Mládeže SČK Viktóriou Šútovou a 1. viceprezidentom Mládeže SČK Jakubom Medveďom.

Témou stretnutia boli najmä aktuálne otázky práce Červeného kríža na všetkých úrovniach, migrácia a tiež výmena skúseností s prácou SČK a Talianskeho Červeného kríža. Dôležitou témou bola aj prínos práce mladých ľudí v rozvoji humanitárnej pomoci medzinárodného hnutia a národných spoločností. 

Prezident Talianskeho Červeného kríža na záver stretnutia odovzdal prezidentovi SČK medailu H. Dunanta a ocenil prácu Slovenského Červeného kríža: "Naši dobrovoľníci a vaši dobrovoľníci sa nelíšia. Migranti dnes prichádzajú na naše pobrežie, ale zajtra sa to môže diať na vašich hraniciach, preto chcem poďakovať za vašu podporu." 

Francesco Rocca sa v doobedných hodinách stretol s podpredsedom vlády a ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslavom Lajčákom, kde prebral finančný príspevok vo výške 100 000€ pre Taliansky Červený kríž na podporu jeho aktivít pri riešení migračnej krízy. 

 

"Úloha, ktorú v tomto kontexte zohráva Červený kríž, je nezastupiteľná a jedinečná. Aj preto sme sa rozhodli poskytnúť časť našej pomoci práve Talianskemu Červenému krížu ako výraz európskej spolupatričnosti a našej solidarity,“ uviedol počas odovzdávania finančného príspevku M. Lajčák. Zásluhy príjemcu dnešného slovenského príspevku, Talianskeho Červeného kríža, pre región Sicílie v pomoci utečencom ocenila aj Medzinárodná federácia Červeného kríža a Červeného polmesiaca v podobe ceny Henryho Davisona za humanitárne aktivity realizované v prospech utečencov. Zdroj: www.foreign.gov.sk