Kalendár

Október
P U S Š P S N
1234567
891011121314
23
23. 10. 2018 - 23. 10. 2018Kurz prvej pomoci
Aktuality
16.10.2018

Svetový deň záchrany života 2018

Dnešný Svetový deň záchrany života sme si pripomenuli spolu s ďalšími partnermi zo Slovenskej resuscitačnej rady.
04.09.2018

Portál prvej pomoci pre inštruktorov a školiteľov SČK

Pri príležitosti Svetového dňa prvej pomoci SČK spúšťa pre svojich inštruktorov a školiteľov portál, na ktorom nájdu všetky najnovšie informácie k téme prvá pomoc. 
09.07.2018

Prvá pomoc na slovenských cestách

V týždni od 9. júla do 13. júla 2018 môžete na slovenských cestách stretnúť dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža. V rámci dlhoročnej spolupráce s Policajným zborom SR budú preverovať praktické zručnosti a vedomosti vodičov z oblasti poskytovania prvej pomoci.
20.06.2018

Svetový deň utečencov a stanovisko Červeného kríža

Spoločné stanovisko národných spoločností Červeného kríža krajín Európskej únie, Nórska a Švajčiarska k migrácii pri príležitosti Svetového dňa utečencov
16.05.2018

SČK a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu

Slovenský Červený kríž a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu Slovensko rozhodli spojiť sily a ponúknuť akreditované Kurzy prvej pomoci
22.03.2018

Slovenský Červený kríž dostal ďalších 17 vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním zvyšných 17 vozidiel Kia cee’d Sportswagon splnila svoj minuloročný sľub kompletne obnoviť vozový park Slovenského Červeného kríža.  
08.12.2017

Príbehy pod stromček

Tento rok sme v advente pripravili špeciálnu kampaň, ktorej cieľom je priniesť príbehy plné ľudskosti. Celý december, každý deň od 1. do 24. decembra, sa v rámci projektu SPOLU POMÔŽEME - Príbehy pod stromček, dočítate viac o aktivitách Slovenského Červeného kríža. 
29.11.2017

Nadácia Kia Motors Slovakia darovala SČK 20 nových vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním vozidiel Kia cee’d Sportswagon prispeje k obnove vozového parku SČK a zvýši mobilitu jeho pracovníkov. 
23.10.2017

Slovenský Červený kríž si na sneme zvolil nové vedenie

21. októbra sa konal VI. snem Slovenského Červeného kríža. Na štvorročné obdobie si zvolil najvyšších predstaviteľov SČK. 
0/0
Back
18. 11. 2015

Vzácna návšteva SČK

Slovenský Červený kríž dnes privítal vzácnu návštevu - viceprezidenta Medzinárodnej federácie ČK/ČP a zároveň prezidenta Talianskeho Červeného kríža Francesca Roccu. 

Francesco Rocca sa stretol s prezidemtom Slovenského Červeného kríža(SČK) Viliamom Dobiášom, generálnou sekretárkou SČK Zuzanou Rosiarovou Kesegovou, prezidentkou Mládeže SČK Viktóriou Šútovou a 1. viceprezidentom Mládeže SČK Jakubom Medveďom.

Témou stretnutia boli najmä aktuálne otázky práce Červeného kríža na všetkých úrovniach, migrácia a tiež výmena skúseností s prácou SČK a Talianskeho Červeného kríža. Dôležitou témou bola aj prínos práce mladých ľudí v rozvoji humanitárnej pomoci medzinárodného hnutia a národných spoločností. 

Prezident Talianskeho Červeného kríža na záver stretnutia odovzdal prezidentovi SČK medailu H. Dunanta a ocenil prácu Slovenského Červeného kríža: "Naši dobrovoľníci a vaši dobrovoľníci sa nelíšia. Migranti dnes prichádzajú na naše pobrežie, ale zajtra sa to môže diať na vašich hraniciach, preto chcem poďakovať za vašu podporu." 

Francesco Rocca sa v doobedných hodinách stretol s podpredsedom vlády a ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslavom Lajčákom, kde prebral finančný príspevok vo výške 100 000€ pre Taliansky Červený kríž na podporu jeho aktivít pri riešení migračnej krízy. 

 

"Úloha, ktorú v tomto kontexte zohráva Červený kríž, je nezastupiteľná a jedinečná. Aj preto sme sa rozhodli poskytnúť časť našej pomoci práve Talianskemu Červenému krížu ako výraz európskej spolupatričnosti a našej solidarity,“ uviedol počas odovzdávania finančného príspevku M. Lajčák. Zásluhy príjemcu dnešného slovenského príspevku, Talianskeho Červeného kríža, pre región Sicílie v pomoci utečencom ocenila aj Medzinárodná federácia Červeného kríža a Červeného polmesiaca v podobe ceny Henryho Davisona za humanitárne aktivity realizované v prospech utečencov. Zdroj: www.foreign.gov.sk