Kalendár

Február
P U S Š P S N
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Aktuality
07.12.2019

Pomoc ľuďom po výbuchu v meste Prešov

Po tragédii v Prešove sa dvihla vlna solidarity na celom Slovensku.  Ďakujeme za dôveru a vďaka všetkým, ktorí chcú pomôcť a priniesli materiálnu pomoc do priestorov Slovenského Červeného kríža v Prešove. 
19.11.2019

Pomoc po tragickej dopravnej nehode pri Nitre

Slovenský Červený kríž vyjadruje úprimnú sústrasť rodinám a blízkym, ktorí prišli o svojich drahých pri tragickej dopravnej nehode.
14.10.2019

Svetový deň záchrany života 2019

16. 10. si pripomíname Svetový deň záchrany života. Naučte sa kardiopulmonálnu resuscitáciu - jednoduché, ale účinné kroky - a aj vy budete vedieť zachrániť ľudský život.
31.07.2019

Zbierka Slovenského Červeného kríža 2019 - predbežná správa

Predbežná správa vyúčtovania verejnej zbierky SČK 2019
08.07.2019

Bezpečnosť na cestách a prvá pomoc

Pracovníci a dobrovoľníci SČK budú v týchto dňoch opäť na slovenských cestách zisťovať, aké sú vedomosti a zručnosti vodičov pri poskytovaní prvej pomoci. Zopakujte si základné zásady pri poskytovaní prvej pomoci pri autonehodách.
14.11.2018

SČK dostal päť vozidiel pre prepravnú službu

Prepravná služba pomáha pri zdravotných komplikáciách a znižuje aj sociálnu izoláciu. Slovenský Červený kríž vďaka novým vozidlám od Kauflandu rozšíri svoje služby.
16.10.2018

Svetový deň záchrany života 2018

Dnešný Svetový deň záchrany života sme si pripomenuli spolu s ďalšími partnermi zo Slovenskej resuscitačnej rady.
04.09.2018

Portál prvej pomoci pre inštruktorov a školiteľov SČK

Pri príležitosti Svetového dňa prvej pomoci SČK spúšťa pre svojich inštruktorov a školiteľov portál, na ktorom nájdu všetky najnovšie informácie k téme prvá pomoc. 
09.07.2018

Prvá pomoc na slovenských cestách

V týždni od 9. júla do 13. júla 2018 môžete na slovenských cestách stretnúť dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža. V rámci dlhoročnej spolupráce s Policajným zborom SR budú preverovať praktické zručnosti a vedomosti vodičov z oblasti poskytovania prvej pomoci.
0/0
Back

Valentínska kvapka krvi® 2020

Už celé štvrťstoročie sa nám darí spájať tému lásky a spolupatričnosti s darovaním krvi. "Láska lieči" je sloganom 25. ročníka Valentínskej kvapky krvi®. Staňte sa súčasťou rodiny darcov krvi a pridajte sa k nám počas jubilejnej valentínskej kampane. Krv môžete darovať na pracoviskách Národnej transfúznej služby Slovenskej republiky, na hematologicko-transfúznych oddeleniach v nemocniciach na celom Slovensku, ale aj počas mobilných odberov krvi vo vašom okolí. V Bratislave vás radi uvidíme priamo na Valentína na mobilnom odbere s príslušníkmi Čestnej stráže prezidentky SR. 

Valentínska kvapka krvi® prináša každoročne skutočné príbehy plné ľudskosti. Aj mladí ľudia z nášho tohtoročného kampaňového plagátu a banneru - Lucia, Rebeka, Vanesa, Kristína a Richard - otvorili pred dvoma rokmi svoj príbeh dobrovoľného bezpríspevkového darovania krvi. V roku 2018 boli všetci študentmi Gymnázia v Nových Zámkoch a spoločne zorganizovali medzi spolužiakmi prvý ročník Gymnaziálnej kvapky krvi, a to práve počas našej celonárodnej kampane Valentínska kvapka krvi®.

„Nevedeli sme, či budeme mať dostatok darcov, či sa akcia vydarí. Naši spolužiaci nás ale nesklamali a na darovanie čakali svedomito v rade, pretože chceli pomôcť“, spomína na svoj prvý zorganizovaný mobilný odber Richard Čanaky. Domáce známe prostredie školy a podpora kamarátov zahnala strach z ihly aj u Lucie, ktorá na fotografii daruje krv. Počas celého darovania stáli spolužiaci a kamaráti pri nej, podporovali a zabávali ju. Darkyňa Lucia odber krvi bez problémov zvládla a darovať krv už bola odvtedy niekoľkokrát. „V daný deň som žiaľ, krv darovať nemohol. Tento rok sa však určite pripojím k valentínskym darcom krvi. Prečo? Pre nás je to len chvíľa času strávená darovaním, ale pre ľudí, ktorí ju nevyhnutne potrebujú je to záchrana. Stačí tak málo a dokážeme im pomôcť“, uzatvára príbeh z fotografie Richard, ktorý je tiež dobrovoľným darcom krvi.

Zapojte sa aj VY do Valentínskej kvapky krvi® a ukážte, #LáskaLieči

Odbery krvi počas Valentínskej kvapky krvi 2020 

Súbory na stiahnutie