Kalendár

Október
P U S Š P S N
123456
78910
11
11. 10. 2019 - 13. 10. 201933 hodinový kurz prvej pomoci
12
11. 10. 2019 - 13. 10. 201933 hodinový kurz prvej pomoci
13
11. 10. 2019 - 13. 10. 201933 hodinový kurz prvej pomoci
14151617181920
21222324252627
28293031
Aktuality
14.10.2019

Svetový deň záchrany života 2019

16. 10. si pripomíname Svetový deň záchrany života. Naučte sa kardiopulmonálnu resuscitáciu - jednoduché, ale účinné kroky - a aj vy budete vedieť zachrániť ľudský život.
31.07.2019

Zbierka Slovenského Červeného kríža 2019 - predbežná správa

Predbežná správa vyúčtovania verejnej zbierky SČK 2019
08.07.2019

Bezpečnosť na cestách a prvá pomoc

Pracovníci a dobrovoľníci SČK budú v týchto dňoch opäť na slovenských cestách zisťovať, aké sú vedomosti a zručnosti vodičov pri poskytovaní prvej pomoci. Zopakujte si základné zásady pri poskytovaní prvej pomoci pri autonehodách.
14.11.2018

SČK dostal päť vozidiel pre prepravnú službu

Prepravná služba pomáha pri zdravotných komplikáciách a znižuje aj sociálnu izoláciu. Slovenský Červený kríž vďaka novým vozidlám od Kauflandu rozšíri svoje služby.
16.10.2018

Svetový deň záchrany života 2018

Dnešný Svetový deň záchrany života sme si pripomenuli spolu s ďalšími partnermi zo Slovenskej resuscitačnej rady.
04.09.2018

Portál prvej pomoci pre inštruktorov a školiteľov SČK

Pri príležitosti Svetového dňa prvej pomoci SČK spúšťa pre svojich inštruktorov a školiteľov portál, na ktorom nájdu všetky najnovšie informácie k téme prvá pomoc. 
09.07.2018

Prvá pomoc na slovenských cestách

V týždni od 9. júla do 13. júla 2018 môžete na slovenských cestách stretnúť dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža. V rámci dlhoročnej spolupráce s Policajným zborom SR budú preverovať praktické zručnosti a vedomosti vodičov z oblasti poskytovania prvej pomoci.
20.06.2018

Svetový deň utečencov a stanovisko Červeného kríža

Spoločné stanovisko národných spoločností Červeného kríža krajín Európskej únie, Nórska a Švajčiarska k migrácii pri príležitosti Svetového dňa utečencov
16.05.2018

SČK a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu

Slovenský Červený kríž a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu Slovensko rozhodli spojiť sily a ponúknuť akreditované Kurzy prvej pomoci
0/0
Back

Valentínska kvapka krvi

Valentínska kvapka krvi skončila, krv je však potrebná po celý rok

Tlačová správa  - v Bratislave, dňa 28. marca 2018

Do 23. ročníka kampane Slovenského Červeného kríža, Valentínska kvapka krvi®, sa zapojilo celkovo 26 287 ľudí s veľkým srdcom. Počas päťtýždňovej kampane darcovia krvi inšpirovali svojimi selfie fotkami ostatných a povzbudzovali ich byť na Valentína i po ňom o kvapku lepší.

Valentínsku kvapku krvi® organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s odberovými miestami na celom Slovensku. „Tento rok sa nám akciou podarilo osloviť viac ako 3 500 prvodarcov. Počas kampane nakoniec krv darovalo 23 232 darcov“, informovala Zuzana Rosiarová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.

„Ešte raz ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do Valentínskej kvapky krvi. Dostali sme množstvo fotiek od darcov krvi z rôznych kútov Slovenska. Je z nich cítiť pozitívnu energiu a vidieť, že sme všetci naladení na jednu vlnu – či už v Bardejove, Čadci alebo Senici. Kampaň skončila, krv však môžeme darovať po celý rok,“ uviedla Zuzana Rosiarová.

Valentínska kvapka krvi trvala päť týždňov, od 12. februára do 16. marca 2018. Má celoslovenskú pôsobnosť s dosahom na stredné a vysoké školy, firmy i organizácie. Partnermi tohtoročnej kampane boli minerálna voda Lucka, ktorá zabezpečovala pitný režim darcov krvi bezprostredne po darovaní a PR agentúra NEUROPEA. Kampaň Valentínska kvapka krvi je ochrannou známkou Slovenského Červeného kríža.

Tlačová správa na stiahnutie tu

 

Stále sa môžete zapojiť do Valentínskej kvapky krvi. Doteraz ste darovali 3 500 listrov najvzácnejšej tekutiny. 

Tlačová správa - v Bratislave, dňa 8. marca 2018 

Do 23. ročníka Valentínskej kvapky krvi® sa počas prvých dvoch týždňov zapojilo 7 840 darcov krvi, ktorí odovzdali 3 528 litrov tejto najvzácnejšej tekutiny.

Odbery krvi aj naďalej pokračujú do 16. marca na odberových miestach Národnej transfúznej služby SR, na hematologicko-transfúznych oddeleniach nemocníc a na mobilných odberoch.

Darcom krvi a držiteľom diamantovej plakety prof. MUDr. J. Jánskeho je i pán Adam Kubaško z Revúcej. Prvý odber, ktorý absolvoval ešte ako študent, bral ako možnosť vyhnúť sa vyučovaniu. Pri každom ďalšom odbere mal však dobrý pocit, že môže pomáhať iným. Pán Adam, ktorý je profesionálnym vojakom a momentálne slúži ako vodič autobusu Čestnej stráže Prezidenta SR, svoju krv daroval už po 89-krát.

Je to o pocitoch, že môžete aj takto pomôcť zo srdca niekomu inému, koho vlastne ani nepoznáte. Nájsť si čas dve hodiny raz za tri mesiace vôbec nie je také zložité,“ odkazuje darca krvi Adam Kubaško hlavne mladým ľuďom, ktorí sa rozhodujú ísť darovať krv.

„Pán Adam dáva krásny príklad, ako sa z jedného rozhodnutia ísť darovať krv postupne stal životný postoj, či poslanie. Takýchto vzácnych ľudí stretávame pri oceňovaní mnohonásobných darcov krvi. Skúste to aj vy. Zistíte, že dostanete viac, ako ste práve dali,“ hovorí Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.

Valentínska kvapka krvi® potrvá do 16. marca 2018. Darovať krv však môžete počas celého roka.

Tlačová správa na stiahnutie tu

 

Valentínska kvapka krvi 2018

Tlačová správa  -  v Bratislave, dňa 12. februára 2018

V pondelok 12. februára 2018 Slovenský Červený kríž (SČK) štartuje 23. ročník celoslovenskej kampane Valentínska kvapka krvi®, počas ktorej vyzýva hlavne mladých ľudí, aby darovali krv a boli tak na Valentína o kvapku lepší. 

Valentínska kvapka krvi® sa začína 12. februára o 9.00 hodine na odberovom mieste Národnej transfúznej služby SR na Ružinovskej ulici v Bratislave. K otváraciemu odberu krvi na pracovisku NTS v Bratislave sa pridajú ešte aj študenti Strednej zdravotníckej školy na Kukučínovej ulici v Košiciach, ktorí prídu darovať krv na košické pracovisko NTS. Mobilné odbery krvi budú v tento deň ešte v Novom Meste nad Váhom na Gymnáziu M.R. Štefánika, v Handlovej na ZŠ Mierové nám., v Poprade na Gymnáziu Dominika Tatarku a v televízii Markíza v Záhorskej Bystrici. Verejnosť sa do kampane môže zapojiť na celom Slovensku darovaním krvi na odberových miestach Národnej transfúznej služby SR, na hematologicko-transfúznych oddeleniach nemocníc a na mobilných odberoch. Aktuálne informácie, miesta a dátumy odberov krvi bude počas kampane zverejňovať Slovenský Červený kríž na webovej stránke darujkrv.redcross.sk a na Facebookovej stránke Slovenský Červený kríž – Spolu pomôžeme.

Cieľom náborovej kampane Valentínska kvapka krvi® je podporenie bezpríspevkového darcovstva krvi a získanie nových darcov prevažne z radov mladých ľudí. Do druhej najväčšej náborovej kampane SČK, ktorá je už tradične spojená s Dňom zaľúbených, sa za uplynulých päť rokov zapojilo 130 645 dobrovoľných darcov, z toho bolo 23 420 prvodarcov. „Tento rok máme 23. ročník kampane. Vždy je podstatou prilákať a povzbudiť ľudí, aby sa na chvíľku zastavili a venovali trocha svojho času pre dobrú vec. Darovanie krvi je jednoduché a pritom nenahraditeľné“, hovorí Zuzana Rosiarová, generálna sekretárka SČK.

Na otvorenie Valentínskej kvapky krvi v bratislavskom Ružinove príde darcov podporiť ambasádorka darcovstva krvi Aneta Parišková, prezident SČK Viliam Dobiáš, generálna sekretárka SČK Zuzana Rosiarová a darcovia krvi, ktorí za bezpríspevkové darovanie krvi už získali plaketu prof. MUDr. J. Jánskeho.

Dobrovoľní darcovia krvi a sympatizanti kampane Valentínska kvapka krvi® ju môžu podporiť zdieľaním informácií a zmenou svojej profilovej fotografie na Facebooku.

Valentínska kvapka krvi potrvá päť týždňov, od 12. februára do 16. marca 2018. Kampaň organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc. Ďalšími partnermi tohtoročnej kampane sú minerálna voda Lucka a PR agentúra NEUROPEA. Kampaň Valentínska kvapka krvi je ochrannou známkou Slovenského Červeného kríža.

Termíny odberov

Tlačová správa 12. februára 2018 

 

Urob si pri darovaní krvi selfie a pošli nám fotku.

Pridaj k svojej profilovke na Facebooku špeciálny rámik

Zdieľaj svoje darcovstvo, pridaj hastag #OKvapkulepsi

Galéria - Valentínska kvapka krvi 2018