Kalendár

Jún
P U S Š P S N
123
45678910
11121314151617
1819202124
252627282930
Aktuality
20.06.2018

Svetový deň utečencov a stanovisko Červeného kríža

Spoločné stanovisko národných spoločností Červeného kríža krajín Európskej únie, Nórska a Švajčiarska k migrácii pri príležitosti Svetového dňa utečencov
16.05.2018

SČK a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu

Slovenský Červený kríž a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu Slovensko rozhodli spojiť sily a ponúknuť akreditované Kurzy prvej pomoci
22.03.2018

Slovenský Červený kríž dostal ďalších 17 vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním zvyšných 17 vozidiel Kia cee’d Sportswagon splnila svoj minuloročný sľub kompletne obnoviť vozový park Slovenského Červeného kríža.  
08.12.2017

Príbehy pod stromček

Tento rok sme v advente pripravili špeciálnu kampaň, ktorej cieľom je priniesť príbehy plné ľudskosti. Celý december, každý deň od 1. do 24. decembra, sa v rámci projektu SPOLU POMÔŽEME - Príbehy pod stromček, dočítate viac o aktivitách Slovenského Červeného kríža. 
29.11.2017

Nadácia Kia Motors Slovakia darovala SČK 20 nových vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním vozidiel Kia cee’d Sportswagon prispeje k obnove vozového parku SČK a zvýši mobilitu jeho pracovníkov. 
23.10.2017

Slovenský Červený kríž si na sneme zvolil nové vedenie

21. októbra sa konal VI. snem Slovenského Červeného kríža. Na štvorročné obdobie si zvolil najvyšších predstaviteľov SČK. 
18.08.2017

Svetový humanitárny deň

19. augusta si spoločne s celým svetom pripomíname Svetový humanitárny deň. Tento deň vzdávame úctu všetkým pracovníkom, ktorí riskujú svoje životy v humanitárnej službe a pomáhajú ľuďom postihnutých krízami na celom svete. 
14.08.2017

Stanovisko SČK

Červený kríž sa na celom svete striktne riadi princípmi nestrannosti a neutrality. Tie máme ako samozrejmosť vo svojich Stanovách už od roku 1919, teda od vzniku Československého Červeného kríža.  Aj preto zásadne nespolupracujeme so žiadnou politickou stranou a nepodieľame sa na propagácii žiadnych politických strán a hnutí ani ich činnosti a myšlienok, ktoré propagujú.
28.07.2017

Prvá pomoc a vodiči na slovenských cestách

Viete poskytnúť prvú pomoc? Aj takúto otázku dostalo na slovenských cestách 1 450 vodičov od dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža.
06.07.2017

Terénne sociálne služby SČK

Spoločnosť Kaufland a Slovenský  Červený kríž opäť spojili sily pre dobrú vec. Už niekoľko rokov spolupracujú v oblasti darcovstva krvi, zbierky potravín a materiálneho vybavenia. Teraz spoločne podporia rozvoj terénnych sociálnych služieb, ktoré Slovenský Červený kríž zabezpečuje na Slovensku už od svojho vzniku.
0/0
Back

Pomôžme deťom 2015

dm drogerie markt v spolupráci so Slovenským Červeným krížom (SČK) pripravuje už 4. ročník kampane Pomôžme deťom. Na rozdiel od predchádzajúcich ročníkov, v ktorých výber rodín zabezpečoval SČK, bude tento rok výber rodín prebiehať novým spôsobom.

dm a SČK vyhlasujú výzvu na podanie žiadostí o poskytnutie pomoci formou ročnej zásoby plienok zn. babylove.

Žiadosť môže podať každá rodina s bábätkom, ktoré v čase podania žiadosti dovŕši najviac 12 mesiacov veku, spĺňajúca zároveň aspoň jedno z nasledujúcich kritérií:
• rodina žijúca v hmotnej núdzi alebo v krízovom centre,
• rodina s aspoň 3 deťmi narodenými v rovnakom termíne (deň, mesiac, rok).

Podanie žiadosti
Pre podanie žiadosti je potrebné

- vyplniť formulár, ktorý si môžete stiahnuť nižšie, nájdete ho na stránke dm drogerie markt,  a je tiež súčasťou letáku v predajniach dm drogerie markt, 
- priložiť k nemu kópiu rodného listu dieťaťa a jedno z nasledujúcich potvrdení:


• potvrdenie o poberaní dávky v hmotnej núdzi za rok 2014,
výške hmotnej núdze a spoločne posudzovaných osobách v prípade, ak je rodič poberateľom dávky v hmotnej núdzi;
• potvrdenie o pobyte dieťaťa s rodičom v krízovom centre v prípade pobytu v krízovom centre;
• aktuálny výpis z evidencie narodenia v prípade, že žiadateľom je rodič trojčiat, štvorčiat alebo viacerých detí narodených v rovnakom termíne.
V tomto prípade nie je podmienkou podania žiadosti hmotná núdza alebo pobyt v krízovom centre.

Žiadosť spolu s prílohami je potrebné
odoslať poštou na adresu:

dm drogerie markt, s.r.o.

Ing. Magdaléna Korbová
Na pántoch 18
831 06 Bratislava

Zber žiadostí prebieha do 31. 01. 2015.
Rozhodujúcim pre príjem žiadosti je dátum jej doručenia.

Výber
Výber rodín, ktorým bude poskytnutá pomoc, prebehne do 15. 02. 2015 v sídle dm prostredníctvom 5-člennej komisie zloženej z troch zástupcov spoločnosti dm a dvoch zástupcov SČK. Všetky rodiny, ktoré podali žiadosť, budú o výsledku výberu informované listom.

Preberanie pomoci

Každá vybratá rodina získa od dm a SČK poukazy na odber plienok značky babylove. Zároveň jej bude určená jedna dm predajňa, ktorá nad ňou prevezme pomyselný patronát. Práve v tejto dm predajni bude môcť rodina zameniť poukazy za plienky.

Poznáte rodinu spĺňajúcu tieto kritériá? Informujte ju o možnosti podania žiadosti.

Súbory na stiahnutie