Kalendár

Január
P U S Š P S N
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Aktuality
07.12.2019

Pomoc ľuďom po výbuchu v meste Prešov

Po tragédii v Prešove sa dvihla vlna solidarity na celom Slovensku.  Ďakujeme za dôveru a vďaka všetkým, ktorí chcú pomôcť a priniesli materiálnu pomoc do priestorov Slovenského Červeného kríža v Prešove. 
19.11.2019

Pomoc po tragickej dopravnej nehode pri Nitre

Slovenský Červený kríž vyjadruje úprimnú sústrasť rodinám a blízkym, ktorí prišli o svojich drahých pri tragickej dopravnej nehode.
14.10.2019

Svetový deň záchrany života 2019

16. 10. si pripomíname Svetový deň záchrany života. Naučte sa kardiopulmonálnu resuscitáciu - jednoduché, ale účinné kroky - a aj vy budete vedieť zachrániť ľudský život.
31.07.2019

Zbierka Slovenského Červeného kríža 2019 - predbežná správa

Predbežná správa vyúčtovania verejnej zbierky SČK 2019
08.07.2019

Bezpečnosť na cestách a prvá pomoc

Pracovníci a dobrovoľníci SČK budú v týchto dňoch opäť na slovenských cestách zisťovať, aké sú vedomosti a zručnosti vodičov pri poskytovaní prvej pomoci. Zopakujte si základné zásady pri poskytovaní prvej pomoci pri autonehodách.
14.11.2018

SČK dostal päť vozidiel pre prepravnú službu

Prepravná služba pomáha pri zdravotných komplikáciách a znižuje aj sociálnu izoláciu. Slovenský Červený kríž vďaka novým vozidlám od Kauflandu rozšíri svoje služby.
16.10.2018

Svetový deň záchrany života 2018

Dnešný Svetový deň záchrany života sme si pripomenuli spolu s ďalšími partnermi zo Slovenskej resuscitačnej rady.
04.09.2018

Portál prvej pomoci pre inštruktorov a školiteľov SČK

Pri príležitosti Svetového dňa prvej pomoci SČK spúšťa pre svojich inštruktorov a školiteľov portál, na ktorom nájdu všetky najnovšie informácie k téme prvá pomoc. 
09.07.2018

Prvá pomoc na slovenských cestách

V týždni od 9. júla do 13. júla 2018 môžete na slovenských cestách stretnúť dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža. V rámci dlhoročnej spolupráce s Policajným zborom SR budú preverovať praktické zručnosti a vedomosti vodičov z oblasti poskytovania prvej pomoci.
0/0
Back

Daj pár deci počas pracovej doby

Bratislava, 12. júna 2014 – Darovanie krvi v mnohých prípadoch znamená záchranu života. Od rýchlej transfúzie krvi totiž často závisia životy pacientov po úrazoch, nehodách, či ťažkých operáciách. Zabezpečenie dostatočného množstva životodarnej tekutiny pre pacientov rôznych krvných skupín je dlhodobým problémom, na ktorý má upozorniť aj Svetový deň darcov krvi, ktorý si pripomíname 14. júna.

Organizovanie dobrovoľníkov na darovanie krvi je jednou z kľúčových aktivít Slovenského Červeného kríža. Aj s týmto cieľom nadviazala organizácia dlhodobú spoluprácu so spoločnosťou Kaufland Slovenská republika v.o.s., ktorá sa zaviazala podporovať a organizovať dobrovoľné darcovstvo krvi medzi svojimi zamestnancami. Na základe tejto spolupráce sa do bezpríspevkového darovania krvi tento rok zapojilo aj 39 zamestnancov Kauflandu. „Na Slovensku sa ročne spotrebuje 180-tisíc jednotiek červených krviniek, ktoré dokážu doslova vrátiť životy, či zdravie ľuďom po úrazoch, onkologickým pacientom, či pacientom s poruchami krvotvorby. Krvi však na transfúznych staniciach nikdy nie je dosť. Preto sme nesmierne radi, že máme v spoločnosti Kaufland dlhodobého partnera, ktorý nám pomáha šírením osvety o potrebe darovania krvi, ale aj náborom nových darcov“, hovorí filantrop a prezident Slovenského Červeného kríža, doc. MUDr. Viliam Dobiáš, PhD.

Postoj vedenia spoločnosti Kaufland a ich zamestnancov ocenila i primárka oddelenia hematológie a transfuziológie Všeobecnej nemocnice v Komárne: „Veľmi si vážime skutočnosť, že zamestnávateľ podporuje u svojich zamestnancov dobrovoľné darcovstvo krvi a pomáha tak zachraňovať životy. Tento postoj nie je zo strany zamestnávateľov zatiaľ zvyčajný, o to viac zaňho ďakujeme,“ uviedla MUDr. Enikő Radi.

Úspešná a  plodná spolupráca s Kauflandom inšpirovala predstaviteľov Slovenského Červeného kríža na oslovenie ďalších zamestnávateľov s výzvou podporiť a motivovať svojich zamestnancov k dobrovoľnému darovaniu krvi. S touto myšlienkou vznikla nová kampaň pod názvom Daj pár deci počas pracovnej doby, ktorá uzrie svetlo sveta v najbližších dňoch. „Hromadné darovanie krvi zamestnancami na vybraných prevádzkach Kaufland sme si vyskúšali po prvýkrát, ale bola to veľmi úspešná akcia, v ktorej budeme určite pokračovať aj v budúcnosti“, hovorí Martin Gärtner, hovorca spoločnosti Kaufland. „Budeme radi, ak sa k tejto iniciatíve pridajú aj ďalšie spoločnosti. Zo skúseností už vieme, že organizačne sa to dá zvládnuť pomerne bez problémov a keď ide o dobrú vec, určite to stojí za to“ dodáva M. Gärtner.

Zamestnanci pracujúci v prevádzkach spoločnosti Kaufland v Michalovciach, Sabinove, Košiciach, Rožňave, Martine, Čadci, Žiline, Nových Zámkoch, Dunajskej Strede, Galante, Komárne, Banskej Bystrici, Brezne, Kežmarku, Starej Ľubovni, Bardejove, Seredi a v Hlohovci hromadne darovali krv buď na hematologicko-transfúznych oddeleniach nemocníc v Komárne a v Bardejove alebo v priestoroch Národnej transfúznej služby SR v Košiciach, Žiline a v Banskej Bystrici, či v rámci mobilného odberu, ktorý sa konal v Senici. „Darovanie krvi pre mňa bolo príjemným pocitom, že som možno niekomu zachránil život, alebo zlepšil jeho zdravie. Človek nikdy nevie, kedy bude potrebovať krv on, alebo jeho blízky.“  povedal  po odbere Ľuboslav Budai, ktorý pracuje v Kauflande ako oblastný riaditeľ.

Väčšina zamestnancov sa pritom rozhodla dobrovoľne darovať krv vôbec po prvýkrát. „Nad darovaním krvi som uvažoval už veľmi dávno a keď prišiel takýto podnet zo strany spoločnosti, zaujalo ma to a využil som túto možnosť aj ako motiváciu a príklad pre ďalších zamestnancov“, vysvetlil svoje odhodlanie Štefan Bozó, ktorý pracuje ako vedúci obchodného domu Kaufland v Čadci. „Pred mojím prvým odberom som bola v strese, nie zo samotného odberu, akurát som mala obavy, či bude všetko OK a uskutoční sa vôbec odber. A keďže výsledky boli v poriadku, bolo to všetko fajn a po odbere, mojom prvom, som sa cítila super. Po zdravotnej stránke úplne v pohode a po psychickej ako víťaz, že som to dokázala!“ vyjadrila svoje pocity prvodarkyňa Viktória Rapšová z obchodného domu Kaufland v Brezne. Dobrovoľné odbery zamestnancov spoločnosti budú na jeseň opäť pokračovať v ďalších mestách Slovenska.

 

Kontakt - tlačové informácie a hovorca:

Pani Silvia Kostelná

Slovenský Červený kríž

silvia.kostelna(a)redcross.sk

 

Pán Martin Gärtner

hovorca(a)kaufland.sk

 

Tlačová správa na stiahnutie tu.

Zistite ako sa zapojiť do kampane - viac informácii v časti Kampane/Daj pár deci počas pracovnej doby