Kalendár

Jún
P U S Š P S N
123
45678910
11121314151617
1819202124
252627282930
Aktuality
20.06.2018

Svetový deň utečencov a stanovisko Červeného kríža

Spoločné stanovisko národných spoločností Červeného kríža krajín Európskej únie, Nórska a Švajčiarska k migrácii pri príležitosti Svetového dňa utečencov
16.05.2018

SČK a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu

Slovenský Červený kríž a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu Slovensko rozhodli spojiť sily a ponúknuť akreditované Kurzy prvej pomoci
22.03.2018

Slovenský Červený kríž dostal ďalších 17 vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním zvyšných 17 vozidiel Kia cee’d Sportswagon splnila svoj minuloročný sľub kompletne obnoviť vozový park Slovenského Červeného kríža.  
08.12.2017

Príbehy pod stromček

Tento rok sme v advente pripravili špeciálnu kampaň, ktorej cieľom je priniesť príbehy plné ľudskosti. Celý december, každý deň od 1. do 24. decembra, sa v rámci projektu SPOLU POMÔŽEME - Príbehy pod stromček, dočítate viac o aktivitách Slovenského Červeného kríža. 
29.11.2017

Nadácia Kia Motors Slovakia darovala SČK 20 nových vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním vozidiel Kia cee’d Sportswagon prispeje k obnove vozového parku SČK a zvýši mobilitu jeho pracovníkov. 
23.10.2017

Slovenský Červený kríž si na sneme zvolil nové vedenie

21. októbra sa konal VI. snem Slovenského Červeného kríža. Na štvorročné obdobie si zvolil najvyšších predstaviteľov SČK. 
18.08.2017

Svetový humanitárny deň

19. augusta si spoločne s celým svetom pripomíname Svetový humanitárny deň. Tento deň vzdávame úctu všetkým pracovníkom, ktorí riskujú svoje životy v humanitárnej službe a pomáhajú ľuďom postihnutých krízami na celom svete. 
14.08.2017

Stanovisko SČK

Červený kríž sa na celom svete striktne riadi princípmi nestrannosti a neutrality. Tie máme ako samozrejmosť vo svojich Stanovách už od roku 1919, teda od vzniku Československého Červeného kríža.  Aj preto zásadne nespolupracujeme so žiadnou politickou stranou a nepodieľame sa na propagácii žiadnych politických strán a hnutí ani ich činnosti a myšlienok, ktoré propagujú.
28.07.2017

Prvá pomoc a vodiči na slovenských cestách

Viete poskytnúť prvú pomoc? Aj takúto otázku dostalo na slovenských cestách 1 450 vodičov od dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža.
06.07.2017

Terénne sociálne služby SČK

Spoločnosť Kaufland a Slovenský  Červený kríž opäť spojili sily pre dobrú vec. Už niekoľko rokov spolupracujú v oblasti darcovstva krvi, zbierky potravín a materiálneho vybavenia. Teraz spoločne podporia rozvoj terénnych sociálnych služieb, ktoré Slovenský Červený kríž zabezpečuje na Slovensku už od svojho vzniku.
0/0
Back

Čin humanity 2016

Slovenský Červený kríž vyhlasuje Čin humanity 2016.

Cieľom 13. ročníka je oceniť ľudí, ktorí v priebehu roka 2016 neváhali riskovať vlastné zdravie či nasadiť vlastný život, aby zachránili iný, častokrát úplne cudzí. 

Obraciame sa preto na širokú verejnosť, aby nám pomohli nájsť záchrancov života. Ak poznáte niekoho vo svojom okolí, kto zachránil ľudský život, alebo pomohol pri jeho záchrane, dajte nám vedieť a vyplňte formulár, ktorý podpísaný zašlite na adresu Slovenský Červený kríž, Grösslingová 24, 814 46 Bratislava, alebo e-mailom na zdenka.vybochova(a)redcross.sk . Vaše návrhy očakávame najneskôr do 17. marca 2017.

Osobné údaje poskytnuté prostredníctvom návrhu na ocenenie budú spracované v súlade so zákonom výlučne na tento účel.

Slovenský Červený kríž opäť spojil sily s projektom Krajina záchrancov a spoločne hľadáme ľudí, ktorí sa pričinili o záchranu ľudského života. Preto sme vydali tlačovú správu s výzvou na predkladanie návrhov. 

 

Každá krajina má svojich záchrancov

Bratislava, 8.3.2017 - Zachránili ste niekomu život? Poznáte niekoho, kto neváhal a pomohol v núdzi? Slovenský Červený kríž v spolupráci s projektom Krajina záchrancov hľadajú ľudí, ktorí sa pričinili o záchranu ľudského života. Nominácie na Čin humanity 2016 je možné zasielať do 17. marca a to vyplnením formulára na webovej stránke Slovenského Červeného kríža. Pomôžte nájsť pozitívne príklady, ktoré si zaslúžia ocenenie a môžu byť príkladom a inšpiráciou pre ostatných.

Čin humanity 2016 

Ste na chate v horách s priateľmi. Tancujete, spievate, do toho niečo konzumujete, popíjate, smejete sa. V jednom okamihu sa vám pred očami začne dusiť kamarát, neskôr začne od nedostatku kyslíka modrieť. Záchranka je ďaleko a v okolí nie je nik, kto by mohol pomôcť. Okrem vás.

„Stretli sme sa so situáciou, keď žena v horách na chate bojovala o záchranu svojho manžela. Aj napriek rozdielu 80kíl v hmotnosti dokázala resuscitovať manžela 15 minút. Keď sme dorazili na miesto, manžel bol v bezvedomí ale vďaka nej už dýchal. Zachránila mu život,“ spomína doc. MUDr. Viliam Dobiáš, PhD., Prezident Slovenského Červeného kríža a garant projektu Krajina záchrancov

Slovenský Červený kríž vyhlasuje 13. ročník výzvy Čin humanity. Jej cieľom je nájsť ľudí, ktorí v priebehu roka 2016 neváhali riskovať vlastné zdravie či nasadiť vlastný život, aby zachránili druhého, často úplne cudzieho človeka.

Krajinu záchrancov vytvárajú obyčajní ľudia

Tento rok sa Slovenský Červený kríž spojil s projektom Krajina záchrancov, ktorá sa už viac ako 4 roky snaží urobiť z prvej pomoci atraktívnu a dostupnú tému pre všetky generácie. „Čin humanity a prvá pomoc spolu bezpodmienečne súvisia. Aby človek zachránil život, musí mať v prvom rade odvahu, no vedomosti o prvej pomoci môžu rozhodnúť. Boli by sme radi, ak by sme aj prostredníctvom obyčajných ľudí, ktorí zachránili ľudské životy, ukázali ostatným, že človek nemusí byť záchranár, lekár, ani žiaden odborník, aby vedel pomôcť. Stačí si byť istý postupmi prvej pomoci a za každých okolností konať,“ vysvetľuje MUDr. Branislav Budke, riaditeľ spoločnosti Pfizer.

Poznáte záchrancu? Nenechajte si to pre seba!

Nominácie na osobu, ktorá zachránila ľudský život, alebo pomohla pri jeho záchrane, môžete poslať do 17. marca. Formulár na nomináciu je dostupný nižšie na tejto stránke (http://www.redcross.sk/kampane/cin_humanity_2016).

Slávnostné udeľovanie medailí a ocenení Slovenského Červeného kríža, prebehne pri príležitosti Svetového dňa Červeného kríža a Červeného polmesiaca 10. mája 2017 v Primaciálnom paláci. Súčasťou slávnosti je audiencia u prezidenta Slovenskej republiky, Andreja Kisku.

O Krajine záchrancov

Krajina záchrancov je projekt, ktorý od základu zmenil spôsob, akým sa na Slovensku učí prvá pomoc. Jeho hlavným cieľom je pripraviť každého obyvateľa Slovenska na situácie, kedy bude musieť prispieť k záchrane života. Na stránke www.prvapomoc.sk majú záujemcovia možnosť prejsť bezplatným e-learningovým kurzom prvej pomoci a objednať sa na zvýhodnený praktický nácvik. Vďaka mobilnej aplikácii, ktorá je na stiahnutie zadarmo, majú ľudia postupy prvej pomoci vždy poruke. Projekt spustila vo februári 2013 spoločnosť Pfizer so svojimi partnermi – Slovenským Červeným krížom, spoločnosťou Falck Academy a Svetovou zdravotníckou organizáciou.

 

Kontakt pre médiá:

Silvia Kostelná, Slovenský Červený kríž, silvia.kostelna@redcross.sk 0902 934 008

Miroslava Džupinová, Seesame, dzupinova@seesame.com, 0908 929 187

 

Súbory na stiahnutie