Kalendár

September
P U S Š P S N
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Aktuality
31.07.2019

Zbierka Slovenského Červeného kríža 2019 - predbežná správa

Predbežná správa vyúčtovania verejnej zbierky SČK 2019
08.07.2019

Bezpečnosť na cestách a prvá pomoc

Pracovníci a dobrovoľníci SČK budú v týchto dňoch opäť na slovenských cestách zisťovať, aké sú vedomosti a zručnosti vodičov pri poskytovaní prvej pomoci. Zopakujte si základné zásady pri poskytovaní prvej pomoci pri autonehodách.
14.11.2018

SČK dostal päť vozidiel pre prepravnú službu

Prepravná služba pomáha pri zdravotných komplikáciách a znižuje aj sociálnu izoláciu. Slovenský Červený kríž vďaka novým vozidlám od Kauflandu rozšíri svoje služby.
16.10.2018

Svetový deň záchrany života 2018

Dnešný Svetový deň záchrany života sme si pripomenuli spolu s ďalšími partnermi zo Slovenskej resuscitačnej rady.
04.09.2018

Portál prvej pomoci pre inštruktorov a školiteľov SČK

Pri príležitosti Svetového dňa prvej pomoci SČK spúšťa pre svojich inštruktorov a školiteľov portál, na ktorom nájdu všetky najnovšie informácie k téme prvá pomoc. 
09.07.2018

Prvá pomoc na slovenských cestách

V týždni od 9. júla do 13. júla 2018 môžete na slovenských cestách stretnúť dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža. V rámci dlhoročnej spolupráce s Policajným zborom SR budú preverovať praktické zručnosti a vedomosti vodičov z oblasti poskytovania prvej pomoci.
20.06.2018

Svetový deň utečencov a stanovisko Červeného kríža

Spoločné stanovisko národných spoločností Červeného kríža krajín Európskej únie, Nórska a Švajčiarska k migrácii pri príležitosti Svetového dňa utečencov
16.05.2018

SČK a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu

Slovenský Červený kríž a Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu Slovensko rozhodli spojiť sily a ponúknuť akreditované Kurzy prvej pomoci
22.03.2018

Slovenský Červený kríž dostal ďalších 17 vozidiel

Nadácia Kia Motors Slovakia darovaním zvyšných 17 vozidiel Kia cee’d Sportswagon splnila svoj minuloročný sľub kompletne obnoviť vozový park Slovenského Červeného kríža.  
0/0

Galérie

Príbehy pani Ivety a Veroniky

Láska má veľa podôb. Pani Iveta Macková je zo Senice. Pred mnohými rokmi prijala transfúziu krvi, aby sa potom sama stala darkyňou krvi. Pani Veronika Kopúnková tiež pochádza zo Senice. Aj ona sa ako mladá ocitla v náhlom vážnom ohrození života a zachránila ju darovaná krv. Hoci sama po prekonaní choroby už nemohla krv darovať, povzbudzovala k darcovstvu nielen svoju rodinu, ale organizovala pre darcov krvi odberové autobusy. Vypočujte si skutočné príbehy týchto úžasných dám.
Prejsť do galérie

Príbeh pani Michaely Muchovej

Michaela Muchová je v súčasnosti študentkou všeobecného lekárstva na Jesseniovej lekárskej fakulte v Martine Univerzity Komenského. Miška je hrdou dobrovoľníčkou a v Mládeži Slovenského Červeného kríža sa venuje vzdelávaniu v oblasti prvej pomoci. Aj napriek jej mladému veku, zdravie ju už raz zradilo, a to pred piatimi rokmi. Na nevyhnutnú plánovanú operáciu potrebovala krv. Pani Adriana je darkyňou krvi. Darovanie krvi pre tých, ktorí ju potrebujú je pre ňu samozrejmosťou a vyzýva aj ostatných zapojiť sa do Valentínskej kvapky krvi.
Prejsť do galérie

Valentínska kvapka krvi - príbeh pani Zuzany a Ivety

Zuzana Lazarová a Iveta Lešťanová sú dlhoročné priateľky, pedagogičky a obidve pochádzajú z Levíc. Spája ich nielen učiteľské povolanie, ale aj vážny pracovný úraz Zuzkinho otca, ktorému darovaná krv pomohla zachrániť život. Pani Iveta je dobrovoľníčkou Slovenského Červeného kríža a náboru nových darcov krvi sa venuje už 19 rokov. Sama krv darovať nemôže, no o to viac vie motivovať tých, ktorým to zdravotný stav umožňuje.
Prejsť do galérie

Valentínska kvapka krvi - príbeh MUDr. Jána Mačkina

Prinášame Vám príbeh MUDr. Jána Mačkina, primára anestéziológie a intenzívnej medicíny v Nemocnici v Brezne a predsedu územného spolku Slovenského Červeného kríža v Banskej Bystrici. Pomáhať nezištne druhým pod záštitou Slovenského Červeného kríža začal pod vplyvom udalosti, ktorá sa odohrala ešte v roku 2006 na dovolenke v Chorvátku. So svojou manželkou predebatovávali prekrásny deň strávený na slniečku, keď náhle došlo u jeho manželky k zástave srdca a on ju oživil a vrátil späť do života.
Prejsť do galérie

Valentínska kvapka krvi

Termín 14. 2. – 21. 3. 2019 Viete o tom, že každé 2 sekundy niekto potrebuje krv? Každé 2 sekundy niekomu visí život na vlásku? A Vy mu môžete pomôcť. Darovaním krvi môžete zachrániť 3 ľudské životy. Láska má veľa podôb. Láska partnerov, láska rodičov a detí, láska súrodencov, láska k sebe samému, láska k svojim blízkym, ale aj neznámym. Rovnako ako má láska veľa podôb, aj darovaná krv môže byť použitá na veľa spôsobov. No vždy je liekom, ktorý pomáha. Liek, ktorý dáva chorým čas pre život, zdravie, nádej. Lásku na Valentína môžete prejaviť mnohými spôsobmi. Tým najkrajším a najsilnejším prejavom lásky je darovanie krvi, vďaka čomu dáte niekomu inému šancu znova žiť. Darujete kúsok seba, darujete to najvzácnejšie, čo máte. Slovenský Červený kríž sa teší na stretnutie s Vami na odberových miestach po celom Slovensku.
Prejsť do galérie

100 rokov

Československý Červený kríž (ČSČK), najväčšia humanitárna organizácia Čechov a Slovákov, vznikol 6. februára 1919. Tento rok si pripomíname 100. výročie jeho založenia. Slovenský Červený kríž sa stal v roku 1993 nástupníckou organizáciou ČSČK a pokračuje vo svojej aktívnej činnosti.
Prejsť do galérie

Memoriál MUDr. Vladimíra Harineka 2018

Takmer 150 súťažiacich - dobrovoľníkov SČK malo možnosť porovnať si vedomosti a zručnosti pri poskytovaní prvej pomoci na 26. ročníku Memoriálu MUDr. Vladimíra Harineka. Tento rok sa celoslovenská súťaž SČK konala v Žiline a červenokrižiaci zachraňovali na 9 súťažných stanovištiach. Vedeli však len o ôsmich, v deviatom prípade totiž zasahovali pri zdanlivo náhodnej situácii - náhleho stavu. Hodnotila sa ochota pomôcť i zavolanie záchranky.
Prejsť do galérie

Divadelná kvapka krvi 2018

Zahoďte obavy a urobte dobrý skutok, ktorý si zaslúži poklonu od nás všetkých!
Prejsť do galérie

Svetový deň Červeného kríža a Červeného polmesiaca 2018

Slávnostné oceňovanie dobrovoľníkov a členov SČK.
Prejsť do galérie

Memoriál MUDr. Vladimíra Harineka - výber

Fotky z predchádzajúcich ročníkov Memoriálu MUDr. Vladimíra Harineka
Prejsť do galérie